Vydáno: 26.2.2002
CME

CME předložila důkazy české policii

  Londýn/Praha 26. února 2002 – Společnost Central European Media Enterprises (CME) dnes potvrdila, že předložila české policii důkazy, které se týkají napadení (hacknutí) nebo vyloupení jejího systému elektronické pošty v roce 1999. Mezi předložené důkazy patří především videozáznam, na kterém Jakub Olexa osobně popsal způsob napadení poštovního serveru CME . Na něm popsal i osoby, které mu k tomu daly pokyn a za provedenou práci mu také zaplatily. S cílem předejít jakýmkoli spekulacím o obsahu e-mailů mezi Jakubem Olexou a Fredem Klinkhammerem, prezidentem a výkonným ředitelem CME, předložila společnost také jejich kompletní e-mailovou korespondenci, kterou Olexa již údajně nevlastní.

  „Motivy Olexova jednání nám nikdy nebyly zcela jasné, jeho strach o život se nám však zdál být opodstatněný,“ řekl Fred Klinkhammer. „Váhali jsme, zda informace zveřejnit, protože jsme nechtěli Olexu zbytečně vystavovat nebezpečí. Jeho lži o našem postupu a zneužití ukradených dat Vladimírem Železným nás ale donutily změnit názor,“ potvrdil Klinkhammer.

  CME úzce spolupracovala s firmou specializující se na odhalování počítačové kriminality, která své služby poskytuje Interpolu. Její zástupci se s Olexou setkali v San Franciscu, kde posoudili zálohovací pásku, kterou Železný předložil jako důkaz u amsterodamské arbitráže. Ti také potvrdili Olexovu verzi jím spáchaného počítačového zločinu. „Není na CME, aby posuzovala, kdy Olexa mluvil pravdu a kdy lhal. Pravdou je, že spáchal závažný zločin, jehož výsledek byl Vladimírem Železným zneužit. Je tedy na české policii a soudech, aby zvážily, kdo za celým plánem stál a jak má být potrestán,“ dodal Fred Klinkhammer.

  Kontakt:
  Donath-Burson-Marsteller
  Michal Donath
  GSM: 0602 222 128
  michal_donath@cz.bm.com

Soubory ke stažení:

Document Icon cme_hacked_cz.doc