Vydáno: 26.10.2011
BILLA ČR

BILLA stahuje kečupy Clever

  Maloobchodní řetězec BILLA dnes přistoupil k preventivnímu stažení kečupů, které prodává pod vlastní značkou Clever. Konkrétně jde o výrobky Clever Kečup jemný a Clever Kečup ostrý v 490 a 900 gramových baleních od českého výrobce, společnosti Hamé.

  „Stahované výrobky svou kvalitou neodpovídají požadavkům českých norem ani smluvním ujednáním s výrobcem,“ říká Jaroslaw Szczypka, generální ředitel společnosti BILLA v České republice a na Slovensku. „V zájmu ochrany spotřebitelů je společnost BILLA připravena vrátit zákazníkům peníze i bez nákupního dokladu. Podmínkou je vrácení byť i načatého balení stahovaných kečupů.“

  Na základě závěrů detailního rozboru obou výrobků provedeného akreditovanou laboratoři Ústavu pro vyšetřování potravin, vyplynulo, že tyto kečupy obsahují nízký podíl rajčat a vysoký podíl konzervačních látek. Výsledky tohoto testu byly pro společnost BILLA okamžitým podnětem pro stažení veškerých zásob tohoto zboží ze svých prodejen. Kontrolní test u akreditované laboratoře nechala společnost BILLA provést ihned po zveřejnění výsledků testu kečupů v časopise dTest.

Kontakt:
  Donath Business & Media
  Gabriela Bechynská
  GSM: +420 731 453 102
  E-mail: gabriela.bechynska@dbm.cz

  Soubory ke stažení:

  Document Icon Billa_stahuje_kecupy.doc