Vydáno: 11.5.2012
Šance pro děti

Reuters Praha: Online fotoaukce vynesla téměř půl milionu korun

    Praha 11. května 2012 – Téměř půl milionu korun pro dětské domovy získala charitativní online aukce fotografií Reuters „Šance pro děti“. Výtěžek letošního, již 6. ročníku poputuje vybraným kojeneckým ústavům, dětským domovům a občanskému sdružení Děti patří domů zaměřenému na podporu pěstounské a adoptivní péče, které si rozdělí celkem 487 tisíc korun. Z celkem 110 dražených fotografií profesionálních fotoreportérů zpravodajské agentury Reuters z celého světa pouze 13 nenašlo svého nového majitele. Slavnostní předání vydražených fotografií novým majitelům proběhne 31. května v pražském hotelu Courtyard by Marriott Prague Flora v Praze.

    Nejúspěšnější fotografií, vydraženou za 25 000 korun, byl snímek blesků zářících kolem sloupce popela nad vulkanickým komplexem Puyehue-Cordon Caulle blízko Entrelagos v Chile od fotografa Carlose Gutierreze. Předmětem lítého boje byla celých 29 minut po poledni, oficiálním ukončení online aukce. Na pomyslném druhém a třetím místě se umístily makrofotografie Milana Blšťáka – snímek Vlčího máku oceněný 18 500 korunami a Berušky ohodnocený 13 000 korunami. Souhrnná hodnota nejvyššího daru od jednoho dárce dosáhla 30 500 korun.

    Charitativní elektronická fotoaukce, která probíhala na stránkách www.sanceprodeti.cz od 30. dubna, byla oficiálně ukončena 10. května v poledne. V systému tzv. prodloužených licitací se však licitovalo ještě půl hodiny po skončení aukce. Pokud kupující v posledních 5 minutách před uzávěrkou fotoaukce přihodil, dražba dané fotografie se automaticky prodloužila o dalších 5 minut. Díky této možnosti se celková částka získaná fotoaukcí oproti poledni navýšila o dalších 60 tisíc korun.

    Veškeré finanční prostředky za vydražené fotografie budou využity na přímé potřeby dětí v dětských domovech a na podporu hostitelských, pěstounských a adoptivních rodin dětí z dětských domovů. Více informací o projektu je na www.sanceprodeti.cz.

Kontakt: