Vydáno: 11.10.2012
Mediaservis

Mediaservis prolomí poštovní monopol

    Praha 11. října 2012 – Společnost Mediaservis dnes oznámila změny ve vlastnické struktuře, vedení firmy i v jejím budoucím směřování. Po restrukturalizaci a konsolidaci firmy se hodlá soustředit na širší trh adresné i neadresné distribuce zásilek. Ani další distribuce celostátního i lokálního tisku včetně časopisů se však nezříká. Ostatním subjektům na trhu hodlá konkurovat především vysokou spolehlivostí doručování, rychlostí a cenou. Nový majoritní akcionář, společnost RMS Mezzanine, je významným českým poskytovatelem alternativního financování a je kótován na Burze cenných papírů Praha. Novým generálním ředitelem a jednatelem Mediaservisu byl jmenován Martin Dzúr. Do konce října proběhne zeštíhlení a restrukturalizace firmy jako reakce na přechod distribuce novin ke konkurenci.

    Nedávné problémy s doručováním novin a časopisů, které byly v některých médiích poněkud neobjektivně spojovány pouze s Mediaservisem, komentoval nový generální ředitel Martin Dzúr slovy: „Nemá smysl plakat nad rozlitým mlékem, budoucnost je pro Mediaservis podstatně důležitější.“

    Aktuální výpadek v doručování denního tisku i některých časopisů chce Mediaservis co nejdříve nahradit. „Nikoli však přes nerentabilní ceny, ale kvalitou a spolehlivostí našich služeb. Po letech očekávání konečně padne v roce 2013 poštovní monopol a naší prioritou je se na tuto skutečnost řádně připravit. Konkurenci chceme ukázat záda s nápisem Mediaservis. Ve skutečně odpolitizovaném prostředí volné soutěže bude totiž při doručování adresných i neadresných zásilek rozhodovat jen kvalita služeb a úroveň cenové nabídky,“ uzavřel Dzúr.

Kontakt: