Vydáno: 21.6.2013
UPS

UPS chválí USA a EU za jednání o transatlantickém obchodu

  Prohlášení Scotta Davise, předsedy představenstva a výkonného ředitele UPS, k obchodní dohodě mezi USA a EU, která vytvoří pracovní místa a oživí globální ekonomiku

  ATLANTA, USA, 21. června, 2013 – UPS (NYSE: UPS) vítá iniciativu Spojených států a Evropské unie, které se sešly s cílem zahájit jednání o Transatlantické obchodní a investiční partnerství (TTIP), jež nastaví nový kurz pro oživení globální ekonomiky.

  Mluvil jsem s politickými představiteli v Bruselu a ve Washingtonu, DC a na základě nedávných rozhovorů jsem přesvědčen, že nastala ta pravá chvíle podepřená energií a dobrou vůlí posunout tuto dohodu dopředu. Úspěšné jednání o partnerství TTIP otevře nové, dynamické obchodní příležitosti pro malé, střední i velké podniky na obou stranách Atlantiku. Zároveň podpoří nárůst exportu a vytváření nových pracovních míst. Odhadujeme, že ambiciózní a úspěšné partnerství TTIP, které je nadřazené celním bariérám a zahrnuje širokou škálu netarifních, regulačních a obchodních překážek pro dodavatelského řetězce, by mohlo UPS přinést zvýšení objemu obchodu o 131 milionů zásilek a podpořit 24 tisíc pracovních míst v průběhu deseti let.

  Spojené státy a 27 členských států Evropské unie sdílejí společnou perspektivu a odhodlání udržet otevřené trhy a těžit z režimu liberalizace obchodu se službami. Vztah USA-EU je největším hospodářským vztahem na světě, v investicích a obchodu v roce 2011 představoval 5,3 bilionů dolarů. Obchod se službami mezi Spojenými státy a Unií tvořily 300 miliard dolarů, což představuje jednu třetinu celkového obchodu USA se službami a téměř 10 procent celosvětového obchodu se službami. V tomto kritickém bodě pro globální ekonomické oživení je nezbytné, aby Spojené státy a Evropská unie i nadále setrvaly ve své vedoucí pozici při stanovování standardů pro globální trh.

  UPS je nadšená z možností, které dohoda o volném obchodu mezi USA a EU přináší našim zákazníkům a ze zlepšení postavení našich ekonomik na globálním trhu.

  TTIP jako transatlantické partnerství (TPP) a dohoda o obchodování se službami (TISA) je významnou příležitostí k prolomení bariér a podpoře hospodářského růstu a zaměstnanosti v návaznosti na růst obchodu.

  # # #

  UPS (NYSE: UPS) je světový lídr v oblasti logistiky a nabízí širokou škálu řešení včetně přepravy balíků a nákladní přepravy, usnadnění mezinárodního obchodu a rozvoje pokročilých technologií, díky kterým lze efektivněji řídit dění v obchodním světě. Hlavní sídlo společnosti je v Atlantě, USA. Své služby poskytuje ve více než 220 zemích a teritoriích světa. Adresa internetových stránek společnosti je ups.com, korporátní blog naleznete na http://blog.ups.com. Novinky a zprávy UPS jsou k dispozici na pressroom.ups.com/RSS.

Kontakt: