Vydáno: 8.1.2003
GTS

Do EU s angličtinou z internetu

    Praha 8. ledna 2003 – Tři významné vzdělávací instituce, E-academy, Akademie Jana Amose Komenského a Institut pro integraci ČR do EU dnes ve spolupráci s předním českým poskytovatelem internetových služeb společností GTS zahájily projekt on-line výuky anglického jazyka s možností získání mezinárodně uznávaného osvědčení „Certificate in English Stage One“. Právě ten je funkčním předpokladem pro výkon práce v institucích EU nebo v takových, které s nimi spolupracují. Pro všechny zájemce bude internetová výuka angličtiny dostupná na stránkách
    www.e-academy.cz

    Projekt internetové interaktivní výuky anglického jazyka je rozdělen do 40 částí. Všechny lekce, dialogy a slovíčka jsou namluveny rodilými mluvčími, což při využití multimediální výpočetní techniky umožňuje i důslednou kontrolu výslovnosti. Výuka je časově flexibilní. Zájemci se tedy mohou učit podle svých časových možností. Součástí tohoto programu je i digitální podoba Velkého slovníku zkratek EU, který vysvětluje 60 000 zkratek podniků a institucí.

    Podnětem k zahájení projektu je neutěšený stavpotřeba zvýšení jazykových znalostí českých úředníků a obyvatel naší republiky těsně před vstupem země do EU. Pokud by totiž podmínka složení mezinárodně uznávané jazykové zkoušky platící pro všechny vyšší úředníky od ledna 2004 měla platit již nyní, přišla by státní správa o téměř 75 % všech svých úředníků.

    Internetový projekt jazykového vzdělávání je téměř simultánně přenášen i do vzdělávacího systému Slovenské republiky. O dalších zemích se uvažuje. Vedle firmy GTS projekt internetového jazykového vzdělávání podporují významné české podniky a instituce jako Škoda Auto a.s., Kooperativa, Pyrocom, Olympus a další.

Soubory ke stažení:

Document Icon s_aj_do_EU.doc