Vydáno: 20.3.2000
CME

Hokej na Radě!

  Praha 20. března 2000 - Rada ČR pro rozhlasové a televizní vysílání ve svém tiskovém prohlášení z 16. března 2000 podle všeho záměrně nepravdivě informovala Českou tiskovou kancelář. Ve svém prohlášení k inzerátům ČNTS z minulého týdne totiž Rada uvádí, že zadavatelé inzerátu záměrně klamou veřejnost, když údajně tvrdí, že Rada může divákům umožnit sledování hokejového mistrovství. Žádné takové tvrzení se ale v inzerátu neobjevuje. Rada tak znovu dala najevo svou neobjektivitu a podjatost, když Českou tiskovou kancelář informovala o něčem, co není pravda.

  „Rada opět záměrně poškozuje ČNTS ve sporu o TV NOVA,” prohlásil Jan Vávra, generální ředitel ČNTS. "Kvůli nekompetentnímu postupu Rady lze předpokládat, že náklady na zastupování České republiky před mezinárodním tribunálem porostou. Je to o to smutnější, že v konečném důsledku tyto peníze zaplatí daňoví poplatníci." Podle Vávry navíc Rada znovu přispěla ke zvýšení šancí na úspěch Ronalda S. Laudera v arbitráži s Českou republikou.

  Společnost ČNTS získala před třemi lety vysílací práva k přímým přenosům z mistrovství světa v ledním hokeji na základě smlouvy, jejíž platnost letos vyprší. Své závazky vůči poskytovateli vysílacích práv společnosti Modern Times Group (MTG) vždy beze zbytku splnila. Ani v letošním roce tomu není jinak. Vysílání přímých přenosů pro české diváky je ohroženo kvůli bezprecedentnímu postupu držitele licence na vysílání TV NOVA, společnosti CET 21, která jednostranně porušila dosud platnou exkluzivní servisní smlouvu uzavřenou s ČNTS. Ta i přesto učinila veškeré potřebné kroky k tomu, aby vysílací práva mohla být převedena na jiný český televizní subjekt. ČNTS však nikterak nemůže ovlivnit obchodní podmínky, za kterých bude společnost MTG práva ochotna převést.


  Kontakt:
  Donath-Burson-Marsteller
  Michal Donath
  Tel.: 02/2421 1220
  Fax: 02/2421 1620

Soubory ke stažení:

Document Icon hokej-rada1_cz.doc