Vydáno: 26.3.2014
UPS

UPS otevřela rozšířený evropský letecký hub na letišti Kolín/Bonn

  Investice ve výši 200 milionů dolarů do špičkového evropského logistického centra reaguje na další obchodní a exportní růst a zajistí trvalou spolehlivost a dostatečnou kapacitu pro firmy všech velikostí

  KOLÍN N/R-BONN, 26. března 2014 – Společnost UPS (NYSE: UPS) zkraje týdne oficiálně otevřela rozšířený evropský letecký hub na letišti v Kolíně nad Rýnem/Bonnu v Německu. Investice do rozšíření kolínského hubu ve výši 200 milionů dolarů představuje jednu z nejrozsáhlejších investic UPS. Zařízení bude i nadále sloužit jako významná logistická křižovatka Evropy pro svět mezinárodního obchodu a exportu. Expanze, která trvala dva roky, již vytvořila dalších 200 pracovních míst. S více než 2500 zaměstnanci UPS zároveň upevňuje svoji pozici největšího zaměstnavatele na kolínském letišti.

  „Rozšířením leteckého hubu jsme získali třídící centrum o rozloze 15 fotbalových hřišť, které bude sloužit rostoucí exportní ekonomice, jež je neustále v pohybu,“ uvedla Cindy Miller, prezidentka UPS Europe. „Zaručuje, že letecký hub UPS Kolín/Bonn zůstane středobodem evropské sítě expresních zásilek společnosti, jež je klíčovým prvkem globálního leteckého provozu UPS, a jedním z největších a nejmodernějších třídících zařízení na světě.“

  Provozní oblast leteckého hubu UPS má nyní rozlohu více než 105 tisíc metrů čtverečních. Připojením osmi automatických třídicích linek se zvýšila třídící kapacita hubu o 70 % na 190 tisíc zásilek za hodinu, což odpovídá přibližně 53 zásilkám za sekundu. Dopravníkový systém má nyní délku asi 40 kilometrů, přičemž každá zásilka, která prochází hubem, zde od vyložení do opětovného naložení stráví v průměru pouhých 15 minut.

  V rámci expanze hubu byla také stávající zařízení vybavena vyspělými technologiemi. Zahrnuje také rozšíření prostor částečně věnovaných zpracování větších expresních zásilek u nákladní přepravy. Hub Kolín/Bonn slouží jako mezinárodní logistické centrum významným nadnárodním společnostem i malým a středním podnikům v Evropě, které chtějí využívat světovou obchodní síť UPS.

  „Hub Kolín/Bonn je naší vlajkovou lodí v Evropě a dnes i v budoucnu bude skvěle sloužit potřebám našich zákazníků,‟ uvedla Cindy Miller. „Naše strategická investice v Německu, které je jedním z nejvýznamnějších světových exportérů, dokládá náš závazek evropské ekonomice. Je součástí dlouhodobé strategie pomoci našim zákazníkům uspět v konkurenčním boji a podnikání v rámci Evropy a propojit Evropu se Severní Amerikou a Asií v době, kdy plánované dohody o volném obchodu jsou příslibem růstu malých i velkých firem.‟

  Společnost UPS dosáhla díky investicím do evropské logistiky (hub v Německu) velkého úspěchu a stabilního růstu objemu exportu v Evropě za uplynulou dekádu. S právě dokončenou expanzí hubu Kolín/Bonn UPS spolehlivě propojila světové trhy s Evropou a Evropu se světem jako nikdy předtím a vybudovala si pozici pro další růst v mezinárodní expresní přepravě.

  UPS (NYSE:UPS) je světový lídr v oblasti logistiky a nabízí širokou škálu řešení včetně přepravy balíků a nákladní přepravy, usnadnění mezinárodního obchodu a rozvoje pokročilých technologií, díky kterým lze efektivněji řídit dění v obchodním světě. Hlavní sídlo společnosti je v Atlantě, USA. Své služby poskytuje ve více než 220 zemích a teritoriích světa. Adresa internetových stránek společnosti je www.ups.com, korporátní blog naleznete na blog.ups.com. Novinky a zprávy UPS jsou k dispozici na pressroom.ups.com/RSS.

Kontakt: