Vydáno: 24.10.2003
Invesmart

Dokumentace k případu bude předložena až arbitrážnímu tribunálu

  Miláno/Praha 24. října 2003 – Dnes se na pozvání Ministerstva financí ČR uskutečnila schůzka mezi Paolem Catalfamem, výkonným ředitelem a majoritním akcionářem společnosti Invesmart, jeho právními zástupci ze společnosti Freshfields Bruckhaus Deringer, zástupci ministerstva financí a České národní banky. Schůzka, při níž nebylo dosaženo dohody, se uskutečnila v souladu s ustanoveními česko-italské a česko-nizozemské bilaterální dohody o vzájemné ochraně a podpoře investic. Invesmart odmítl celý případ české straně na dnešní schůzce prezentovat.

  „Přijeli jsme zbytečně,“ prohlásil Paolo Catalfamo, výkonný ředitel Invesmartu. „Veškeré argumenty předložíme arbitrážnímu tribunálu, nikoliv na jednání, které má vést k mimoarbitrážnímu smíru. Pokud ale česká strana prokáže jednoznačně vůli k dosažení dohody, jsme k ní určitě připraveni,“ potvrdil Catalfamo.

  Invesmart B.V. je investiční společnost registrovaná v Nizozemí. Invesmart se stal většinovým vlastníkem Union Group a Union banky v červnu 2002 a Česká národní banka pak v listopadu tuto transakci povolila. V únoru 2003 byla Union banka donucena uzavřít své pobočky. Česká národní banka poté poslala Union banku do likvidace, jejímž výsledkem byl i přes opakovaná prohlášení představitelů ČNB konkurz banky. V srpnu 2003 pak Invesmart a Paolo Catalfamo oznámili, že proti České republice zahájili dvě arbitrážní řízení

  Freshfields Bruckhaus Deringer je přední mezinárodní právní firma poskytující komplexní právní služby jak národním, tak nadnárodním společnostem, finančním institucím a vládám. Skupina pro mezinárodní arbitráže společnosti Freshfields Bruckhaus Deringer je jednou z předních právních firem poskytujících služby v oblasti arbitrážních řízení na základě dvoustranných mezistátních smluv o ochraně a podpoře investic.


  Kontakt:
  Donath-Burson-Marsteller
  Michal Donath
  GSM: +420 602 222 128
  michal_donath@cz.bm.com

Soubory ke stažení:

Document Icon jednani_neuspelo_cz.doc