Vydáno: 21.10.2001
Karlovarské minerální vody

Sedm prezidentů v Karlových Varech

  Karlovy Vary 21. října 2001 – Prestižní mezinárodní porota složená z prezidentů národních barmanských asociací Finska, Polska, Rakouska, Slovenska, Slovinska Švédska a České republiky vybrala vítězné koktejly 5. ročníku mezinárodní barmanské soutěže MATTONI Grand Drink. V kategorii „Open“ (nad 21let) se jím stal míchaný nealkoholický nápoj „VIVA MARIETTA“ z rukou barmanského vicemistra světa z roku 1997 Karla Mayera (47), barmana hotelu Praha v Novém Jičíně. Ten si také odnesl hlavní cenu, šek na deset tisíc dolarů. V kategorii „Junior“ zvítězil Jan Jiskra (17) student odborného učiliště při Grandhotelu Pupp v Karlových Varech. Za svoji recepturu na koktejl s názvem „Dravec Mattoni“ a bezchybné provedení získal značkovou barmanskou soupravu Alessi.

  Finále soutěže, kterou již po páté zorganizovala společnost Karlovarské minerální vody ve spolupráci s Českou barmanskou asociací, se v kategorii „Open“ zúčastnilo 9 soutěžících z různých evropských států, včetně Aleše Ogrina, úřadujícího mistra světa v míchání nápojů ze Slovinska, a 9 českých barmanů. Mezi 21 adepty barmanského umění soutěžilo v juniorském klání 12 dívek. Průběh soutěže byl již podruhé vysílán on-line prostřednictvím Internetu na mezinárodním koktejlovém portálu na adrese www.mattonigranddrink.com. Na stejné adrese jsou dostupné úplné výsledky finále v obou kategoriích.

  Hodnocení nápojů označených pouze číslem probíhalo anonymně podle mezinárodních pravidel ICC (International Coctail Competition) upravených pro podmínky MATTONNI GRAND DRINK. Nealkoholický míchaný nápoj o objemu 30 cl mohl obsahovat maximálně 5 složek a musel mít jako základ 10 cl minerální vody Mattoni. Její chemické složení mohli zájemci o účast v soutěži zjistit na jejích internetových stránkách. Prezident České barmanské asociace (CBA) Petr Veselý potvrdil, že několik zahraničních soutěžících si dokonce vyžádalo zaslání minerální vody Mattoni kvůli zkouškám chuťového souladu použitých ingrediencí.

  Při slavnostním předávání cen v karlovarském Městském divadle došlo k nečekanému vývoji. Prezident CBA Petr Veselý se totiž spontánně vzdal šeku na pět tisíc dolarů, který pro CBA převzal z rukou Antonia Pasquale, předsedy představenstva KMV, ve prospěch humanitárních aktivit Lucie Bílé, která na galavečeru vystupovala. Příjemně překvapený Pasquale pak slíbil částku na šeku ještě zdvojnásobit.

  „Letošní soutěžící povýšili míchání nealkoholických nápojů na umění,“ uvedl Gabrielle Guzzo, obchodní a marketingový ředitel společnosti Karlovarské minerální vody.“Gesto prezidenta CBA ukázalo, že čeští barmani kromě svého řemesla ovládají i umění lidskosti,“ dodal.


  Kontakt:
  Donath-Burson-Marsteller
  Michal Donath
  GSM: 0602 222 128
  michal_donath@cz.bm.com

Soubory ke stažení:

Document Icon mattonigranddrink.doc