Vydáno: 6.4.2014
Garris

Savov pátrá a informuje

    Praha 6. dubna 2014 – František Savov, významný podnikatel, se důrazně ohradil proti informaci o vyhlášeném pátrání na jeho osobu.

    „Nejsem z ničeho obviněn ani stíhán,“ uvedl František Savov, když se informaci o další dehonestaci své osoby dozvěděl. „Ale samotného by mě zajímalo, proč po mně bylo údajně vyhlášeno pátrání. Mám dost důvodů domýšlet se, proč se informace objevila právě v nedělních večerních zprávách ČT. Česky se tomu říká mediální vydírání,“ dodal Savov.

    „Je-li jediným důvodem tvrzení, že se jako svědek vyhýbám podání vysvětlení na PČR, pak mohu doložit, že na své doručovací adrese veškerou poštu řádně přebírám. Problém však je, že v tomto konkrétním případě bylo jednání již třikrát nařízeno v termínu před řádným převzetím výzvy k účasti na něm,“ vysvětlil.

    „Potvrzuji, že s výjimkou služebních cest se zdržuji v Praze. Všechny policejní zásilky řádně přebírám, ale nechápu, proč jsou záměrně doručovány až po nařízeném jednání. Podle mého názoru tedy policie neměla žádný důvod vyhlašovat teatrální pátrání. Státní zastupitelství ostatně aktuálně mým právním zástupcům potvrdilo, že žádný zatykač vydán nebyl,“ uzavřel Savov.

Kontakt: