Vydáno: 6.8.2003
GTS

Střední Evropa pod dohledem GTS

    Praha 6. srpna 2003 – Telekomunikační společnost GTS zahájila investiční projekt vlastní mezinárodní vysokorychlostní sítě optických kabelů. Dohledové centrum české GTS v Praze bude řídit datový a internetový provoz systému, který spojuje 11 středoevropských metropolí včetně Frankfurtu, Norimberku, Bratislavy, Vídně či Varšavy. Síť má kapacitu 100 gigabitů za sekundu a je postavena na nové technologii DWDM (Dense Wavelength Division Multiplex - hustý vlnový multiplex).

    „Investice ve výši 250 milionů korun představuje jeden z největších českých technologických projektů v zahraničí,“ prohlásil David Duroň, ředitel Komerční divize společnosti GTS. „Více nezávislosti na jiných provozovatelích sítí a více spolehlivosti pro naše zákazníky. To očekáváme od DWDM sítě,“ dodal Duroň.

    Mezinárodní síť optických kabelů DWDM měří 2 500 kilometrů. Propojuje důležité evropské telehousy, kde jsou mimo jiné umístěny servery správců sítě Internet. Zajistí tedy ještě rychlejší internet s minimalizací rizika výpadků připojení. DWDM od české GTS pojme 40 vlnových délek po 2,5 gigabitu za sekundu, celkem 100 gigabitů za sekundu.

    Společnost GTS působí na českém trhu od roku 1991 a poskytuje komplexní nabídku hlasových, datových, internetových, operátorských a integrovaných služeb. S ročním obratem 2,4 miliardy korun (2002) je GTS největším konkurentem Českého Telecomu . Společnost je držitelem certifikátu ČSN EN ISO 9001:2001 a splňuje nejpřísnější mezinárodní standardy řízení kvality.

Soubory ke stažení:

Document Icon expanze_GTS.doc