Vydáno: 28.6.2013
BILLA ČR

BILLA končí v Sušici

  28. června 2013 - Společnost BILLA k 30. červnu uzavírá svůj supermarket v Sušici na Plzeňsku. K tomuto kroku přistoupila z důvodu dlouhodobě špatných ekonomických výsledků této filiálky. V prodejně pracovalo sedmnáct zaměstnanců. Všichni dostali nabídku k uplatnění v jiných pobočkách tohoto řetězce v regionu. Několik z nich tuto možnost využilo a přecházejí do blízkých prodejen BILLA v Klatovech a Strakonicích.

  „Hospodářské výsledky jednotlivých prodejen pečlivě vyhodnocujeme, a to nejen kvůli aktuální ekonomické situaci,“ říká Jaroslaw Szczypka, generální ředitel společnosti BILLA v České republice a na Slovensku. „Ve dvanáctitisícové Sušici je trh maloobchodními prodejnami nasycen. Vzhledem k tomu, že proto nelze očekávat brzké zlepšení finančních výsledků, jsme se rozhodli z tohoto města stáhnout,“ dodává Szczypka.

  V Plzeňském kraji má BILLA celkem dalších jedenáct supermarketů. Nejblíže od Sušice je další obchod v Klatovech. Společnost BILLA provozuje v České republice celkem 203 supermarketů, ve kterých pracuje zhruba 6 200 zaměstnanců.

Kontakt:
  Donath Business & Media
  Gabriela Bechynská
  GSM: +420 731 453 102
  E-mail: gabriela.bechynska@dbm.cz

  Soubory ke stažení:

  Document Icon Billa_konci_v_Susici.doc