Vydáno: 29.7.2009
OVB Allfinanz

OVB vstupuje do druhého pololetí s optimismem

  OVB Holding a jeho evropské dceřiné společnosti se i nadále zaměřují na další růst. Po provedení současných personálních změn vstupuje holding do druhého pololetí s optimismem.

  Pavel Uzel, předseda představenstva OVB v České republice, včera po vzájemné dohodě s představenstvem OVB Holding AG odstoupil ze své pozice. Odstoupení Pavla Uzla nikterak nesouvisí s odvoláním Michaela Frahnerta z vedení holdingu OVB. Pavel Uzel se nyní zaměří na nové pracovní aktivity. V pražské centrále OVB Allfinanz působil od konce roku 2007.

  Úkoly Pavla Uzla převezmou s okamžitou platností společně Detlef Müller, doposud vedoucí rozvoje prodeje v Německu a dlouholetý zaměstnanec OVB, a členka představenstva OVB Allfinanz Vladimíra Martincová.

  „Aktuální personální změny se v OVB setkaly s pozitivní odezvou,“ říká Oskar Heitz, člen představenstva OVB Holding. „Právě externí spolupracovníci, kteří v úspěchu naší společnosti hrají rozhodující roli, jmenování obou profesionálů vítají. Obzvláště Wilfried Kempchen (38 let v OVB), který nyní jako nový člen představenstva OVB Holding zodpovědný za zahraniční aktivity, je v očích spolupracovníků a poradců OVB zárukou stability a úspěchu.

  OVB považuje za pozitivní, že došlo k viditelné pozitivní změně trendu poptávky po finančních produktech, která přichází po jejím útlumu v prvním pololetí. „Ekonomická situace se v evropských zemích výrazně zlepšuje,“ tvrdí Heitz. „Poptávka, především v oblasti klasických pojistných produktů, se pomalu zvyšuje.“

  OVB Holding stejně jako její evropské dceřiné společnosti jsou připraveny tak, aby mohly na toto oživení včas reagovat a úspěšně působit na trhu. Na dosavadní obchodní strategii, jak na úrovni holdingu, tak v evropských dceřiných společnostech se nic nemění.

  O koncernu OVB:
  OVB radí svým zákazníkům ve 14 zemích Evropy ve všech otázkách týkajících se finančního zabezpečení, zajištění rizik a vybudování majetku. Společnost byla založena roku 1970 v Kolíně nad Rýnem. Akcie OVB Holding jsou od roku 2006 obchodovány na Frankfurtské burze, od 22. června 2009 jsou zařazeny na index SDAX.
  Celkové provizní příjmy koncernu v roce 2008 dosáhly 260,2 milionů EUR, hospodářský výsledek činil 24,4 milionů EUR. OVB Holding má 2,78 milionu klientů v celé Evropě a zaměstnává na 4 900 finančních poradců na plný úvazek. Ti klientům nabízejí produkty 100 partnerských společností. V roce 2008 holding získal 170 tisíc nových klientů a uzavřel 586 tisíc smluv.

Kontakt:
  Donath-Burson-Marsteller
  Jan Laštovička
  GSM: +420 602 389 165
  E-mail: jan.lastovicka@bm.com

  Soubory ke stažení:

  Document Icon zmeny_v_ovb.doc