Vydáno: 30.3.2009
Prague Biennale

Prague Biennale nově i s fotografií

  Praha 30. března 2009 – Čtvrtý ročník mezinárodní výstavy Prague Biennale 4 letos rozšíří také fotografická část nazvaná Prague Biennale Photo 1. Obě výstavy budou otevřeny současně už 14. května v nekonvenčním industriálním prostoru Karlínské haly. Na exhibici představí svá díla více než dvě stovky nastupujících i již zavedených umělců z osmadvaceti zemí světa. Hlavními pořadateli jsou kurátorský pár Helena Kontová a Giancarlo Politi, vydavatelé prestižního časopisu o umění Flash Art.

  „Letošní bienále bude ještě rozsáhlejší než kdy dřív,“ říká Giancarlo Politi. „Už od začátku jsme měli jasnou vizi a sestavili mimořádně schopný tým kurátorů jednotlivých sekcí. Výstavu dle našich představ otevřeme i přesto, že nás finanční krize připravila o velkou část sponzorských příspěvků,“ dodal Politi. Za velký úspěch považuje i to, že výstava byla vybrána jako oficiální doprovodná akce českého předsednictví v Radě Evropské unie.

  Expanded Painting, hlavní část letošního bienále, se zaměří na aktuální středoevropské umění. S více než sto dvaceti vystavujícími umělci bude největší přehlídkou mladé malby, která kdy byla prezentována v rámci velké mezinárodní akce. Mezi náměty bude dvacet let výročí sametové revoluce a pád berlínské zdi a prezentace umělců, kteří tvořili v tomto období. V samostatné sekci se představí výrazné osobnosti současného českého a slovenského umění. Jejich díla vybírali kurátoři Edith Jeřábková, Jiří Kovanda a Omar Mirza. Fotografická část se zaměří především na střední Evropu a Spojené státy.

  Mattoni zůstává oficiální minerální vodou celé akce.

Kontakt:
  Donath-Burson-Marsteller
  Gabriela Bechynská
  GSM: 731 453 102
  E-mail: gabriela.bechynska@bm.com

  Soubory ke stažení:

  Document Icon PragueBiennale_pripravy.doc