Vydáno: 31.1.2014
BILLA ČR

BILLA s Agrární komorou ČR i v roce 2014

  31. ledna 2014 - Obchodní řetězec BILLA a Agrární komora ČR prodloužili smlouvu o vzájemné spolupráci i pro rok 2014. Cílem úzké spolupráce je zvýšení podílu domácích produktů v supermarketech BILLA. Obsahem smlouvy jsou také společné propagační aktivity orientované na výrobky českých producentů. Stejně jako v minulých letech i letos usiluje společnost BILLA o získání nových vítězných produktů Regionální potravina do svých regálů. BILLA společným projektem počítá také s dalším rozvojem svých privátních značek, především Naše farma, pod kterou prodává sezónní české ovoce a zeleninu, a Naše bio pro produkty ekologického zemědělství.

  „Za čtyři roky spolupráce se nám díky pomoci ze strany Agrární komory podařilo navázat klíčové obchodní vztahy se zhruba padesátkou českých dodavatelů,“ řekl Jaroslaw Szczypka, generální ředitel společnosti BILLA v České republice. „Do prodeje jsme pak uvedli hned několik stovek jejich produktů. To jsou velmi konkrétní a hmatatelné výsledky vzájemné spolupráce, která koresponduje s naší dlouhodobou strategií prodávat v České republice především české produkty,“ dodává Szczypka s tím, že Agrární komora je pro společnost BILLA strategickým partnerem, který dlouhodobě pomáhá zvyšovat současný více než 65 procentní podíl lokálního zboží.

  „Obchodní řetězec BILLA svou strategií podpory českých producentů potravin vykazuje dlouhodobě konzistentní přístup k rozvoji českého zemědělství,“ uvedl Jan Veleba, prezident Agrární komory ČR.

  České producenty podporuje společnost BILLA především prodejem jejich produktů. Podle rozsahu nabídky je řetězec nabízí buď celoplošně ve všech svých více než dvou stech prodejnách, či pouze na vybraných filiálkách v konkrétním regionu. V loňském roce po ničivých povodních pomohla vybraným zemědělcům a producentům ovoce a zeleniny také finanční podporou v celkové výši osm set tisíc korun.

Kontakt:
  Donath Business & Media
  Gabriela Bechynská
  GSM: +420 731 453 102
  E-mail: gabriela.bechynska@dbm.cz

  Soubory ke stažení:

  Document Icon Billa_s_AK_2014.doc