Vydáno: 15.9.2012
Unie výrobců a dovozců lihovin

UVDL komentuje zákaz prodeje alkoholu

    Praha 14. září 2012 – Unie dovozců a výrobců lihovin (UVDL) se nyní soustřeďuje na strategické kroky s cílem zajistit, aby všichni její členové postupovali v souladu s rozhodnutím ministerstva zdravotnictví o zákazu prodeje a nabízení alkoholu v České republice. Tyto kroky sestávají z cílené komunikace se zákazníky, spotřebiteli, dodavateli a dalšími obchodními partnery. Jejich cílem je minimalizovat škody vzniklé jednotlivým členským společnostem UVDL.

    UDVL již dále současnou situaci komentovat nebude.
    Klíčovým úkolem Unie zůstává eliminace černého trhu, kvůli kterému se do rukou spotřebitelů dostaly produkty kontaminované metylalkoholem a způsobily ohrožení jejich životů a zdraví.

    Dalším aktuálním úkolem je zpracování plánu, který umožní obnovení dodávek legálních alkoholických produktů zpět na trh. Jeho cílem je ochrana spotřebitelů před padělanými a nebezpečnými výrobky. Té však lze v plném rozsahu dosáhnout pouze tehdy, pokud bude legitimním výrobcům umožněno uvádět na trh kvalitní alkoholické nápoje a současně bojovat proti všem, kdo porušují zákon.

Kontakt: