Vydáno: 6.2.2014
BILLA ČR

BILLA podporuje vzdělání i talent

  6. února 2014 - Téměř půl milionu korun dostala v loňském roce obecně prospěšná společnost Spolu dětem na projekt Dejme šanci dětem pro děti z dětských domovů a v pěstounské péči od obchodního řetězce BILLA. Peníze jsou určeny především na rozvoj jejich vzdělání a talentu. Aktivity, které děti chtějí podpořit, si přitom vybírají samy. Pokrývají nejrůznější kroužky či kurzy, speciální školní pomůcky až po úhradu přihlášky na vysokou školu. Organizaci Spolu dětem podporuje BILLA již od roku 2009.

  „V projektu obecně prospěšné společnosti Spolu dětem jsou finanční prostředky použity na konkrétní dětská přání a každý příspěvek je tedy také velice transparentní,“ říká Jaroslaw Szczypka, generální ředitel společnosti BILLA v České republice. „To je něco, co přesně vyhovuje našim představám o pomoci znevýhodněným dětem,“ dodává Szczypka. BILLA ve spolupráci s touto společností pravidelně organizuje například také výtvarné soutěže na motivy, které pak využívá ve svých reklamních a marketingových aktivitách, či pomáhá v dalším projektu, nazvaném Bav se a pomáhej, kterého se také aktivně účastní zaměstnanci řetězce.

  Finanční příspěvek BILLY na charitativní počin Dejme šanci dětem se odvíjí od prodaných výrobků z nepotravinářských akcí věrnostního programu BILLA Bonus Club. Za každý kus získává projekt korunu a další pak za prodané výrobky z věrnostních akcí.

  Obchodní řetězec BILLA pracuje také na řadě dalších obecně prospěšných projektů zaměřených především na podporu českého zemědělství. V loňském roce tak například přispěla vybraným zelinářům na obnovu pěstování plodin po ničivých záplavách. Pravidelně podporuje také aktivity Agrární komory České republiky zaměřené na rozvoj českého zemědělství a místních producentů.

Kontakt:
  Donath Business & Media
  Gabriela Bechynská
  GSM: +420 731 453 102
  E-mail: gabriela.bechynska@dbm.cz

  Soubory ke stažení:

  Document Icon Billa_pro_Spolu_detem.doc