Vydáno: 21.10.2010
Pražský literární dům

„Kommando Elektrolyrik se setkává s Meyrinkem, Brodem, Kafkou a jinými“

  Literární performance k živé elektronické hudbě, literární texty k aktuálním společenským tématům. Atmosférické, mocné, unášející a taneční. Pořád dráždí ducha doby. Pokouší se ho obcházet komprimovanými literárními formami, neustále jej zkouší rozšiřovat a prolomit – to je literatura, která jde novou cestou a balancuje na rozhraní mezi koncertem a čtením. Čtyři autoři a jeden elektronik tělem i duší tvoří umělecký kolektiv Kommando Elektrolyrik, který spojuje živou elektronickou hudbu, mluvené slovo a performanci.

  Lipská skupina hraje na pozvání Pražského literárního domu v úterý 26. října v pražském Klubu Batalion. Pro své pražské vystoupení napsali nová díla inspirovaná tvorbou a životy německo-českých spisovatelů žijících v Praze kolem roku 1900. Neobvyklý přístup a postoj k autorům, jako byl Kafka, Brod, Meyrink a jiní, dal vzniknout literárně-muzikálním miniaturám, které jsou zčásti skličující, někdy humoristické a přitom zůstávají pořád poutavé. „Kommando Elektrolyrik“ je na turné se svým aktuálním programem a v Klubu Batalion k němu připojí i výše zmiňované skladby inspirované literaturou.

  Skupina „Kommando Elektrolyrik“ vznikla v roce 2008 z autorské skupiny „Kommando Schreibmaschine“, ve které působili Anja Flueggeová, Ivo Theele, Patrick Pieper a Arne Hirsemann. Kompletní formace vznikla až příchodem studenta popové hudby Lukase Schlaffkeho. Jejich cílem je „vyvést na světlo elektronickou hudbu z bunkrů a trezorů“ a prezentovat ji ve spojení s literaturou. Tato pětičlenná skupina dosud absolvovala přes 100 vystoupení po celé Evropě. Koncertují v literárních domech, klubech, diskotékách, knihovnách, kavárnách a kulturních centrech. V roce 2010 natočili díky finanční podpoře kulturního sekretariátu Severní Porýní-Westfálsko první klip ke skladbě „Alles was recht ist“. V říjnu letošního roku vychází první CD v mohučském hudebním vydavatelství gONZo-Verlag.

  Úterý 26. 10. 2010 ve 20 hodin
  Klub Batalion, 28. října 3, Praha 1 – Staré Město
  Vstup zdarma
  Více informací: www.prager-literaturhaus.com

  Kontaktní osoba:
  Lucie Černohousová, tel.: +420 774 233 531, e-mail: manager@prager-literaturhaus.com

Kontakt: