Vydáno: 11.9.2013
Prague Biennale

Prague Biennale končí koncertem

    Praha 11. září 2013 – Až do konce týdne mají návštěvníci možnost zhlédnout šestý ročník výstavy současného mezinárodního umění Prague Biennale. V neděli se výstava pořádaná v industriálním objektu Nákladového nádraží Žižkov uzavírá posledními kurátorskými prohlídkami spojenými s velkým večerem zvukových performancí. Vystoupí na nich čeští i zahraniční umělci.

    „Po letošním šestém ročníku budeme usilovat o návrat výstavy do institucionálních prostor Národní galerie,“ říká Helena Kontová, hlavní organizátorka a kurátorka akce. „Tam výstava, které se podařilo udělat si jméno nejenom u nás, ale i v zahraničí, podle našeho názoru jednoznačně patří. A to i přesto, že industriální prostory, ve kterých se konala dosud, jí dodávaly lesk i punc neotřelosti,“ dodává Kontová s tím, že od června expozici shlédlo více než dvanáct tisíc návštěvníků, znalců i profesionálních kunsthistoriků.

    Mezi v neděli vystupujícími hudebníky je například Stanley Povoda, který představí vlastní kapelu složenou výhradně z hrajících robotů, vizuální umělec a multiinstrumentální muzikant Carl Warwick či mexická multimediální umělkyně Laura Luna Castillo. Koncert více než desítky hudebníků a kapel začíná v půl šesté a skončí pozdním večerem.

    Na letošním Prague Biennale se představila více než sedmdesátka umělců z 23 zemí. Pro nadcházející ročníky chystá Prague Biennale spolupráci s dalšími muzei a galeriemi ze zahraničí a uvažuje, že se výstava částečně stane putovní.

Kontakt: