Vydáno: 13.2.2002
KPNQwest/GTS

Radiomobil se podrobil

    Praha 13. února 2002– Společnost Radiomobil se dnes ráno konečně podrobila rozhodnutí Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ) z minulého pátku a obnovila propojení se společností GTS. Odpojením GTS od své sítě porušovala společnost Radiomobil od 4. února telekomunikační zákon. Protože navíc začala o důvodech sporu šířit nepravdivé informace, připravuje největší alternativní operátor GTS pro ochranu dobrého jména své společnosti žalobu na Radiomobil.

    „Na českém telekomunikačním trhu musí vládnout pořádek a řád,“ řekl David Duroň, marketingový ředitel GTS. „Spory mezi operátory nesmějí být vedeny na úkor klientů. Bez dodržování zákonů a bez respektu k ČTÚ jako k regulátorovi to však nepůjde,“ dodal Duroň.

    Spor mezi oběma operátory vznikl poté, kdy se na nové ceně propojení nedohodli. Jakákoli dohodnutá cena by však v žádném případě nemohla překročit maximální hranici 3,66 Kč za minutu hovoru. Ze smlouvy mezi oběma operátory vyplývá, že GTS má nárok na vrácení rozdílu z ceny propojení se zpětnou platností od 1. 1. 2001. Veškeré pokusy GTS o dosažení úhrady ze strany Radiomobilu ztroskotaly.

Soubory ke stažení:

Document Icon telemir.doc