Vydáno: 27.4.2012
Šance pro děti

Fotografie agentury Reuters pomáhají dětem

    Praha 29. dubna 2012 – Zítra v 8 hodin ráno bude zahájen již 6. ročník charitativní internetové aukce nazvané Šance pro děti. V aukci bude nabídnuto více než sto fotografií z celého světa pořízených fotoreportéry zpravodajské agentury Reuters. Výtěžek veřejné fotoaukce bude určen vybraným kojeneckým ústavům, dětským domovům a občanskému sdružení Děti patří domů zaměřenému na podporu pěstounské a adoptivní péče. V loňském roce se podařilo získat více než 585 000 korun. Veřejnost se aukce bude moci zúčastnit na stránkách www.sanceprodeti.cz od 30. dubna do 10. května.

    „Naším cílem je hlavně dostat děti domů. A když se to hned nepodaří, tak alespoň pomoci v dětských domovech zlepšit podmínky tak, aby se v nich děti cítily lépe,“ uvádí Edita Laváčková z české pobočky zpravodajské agentury Reuters. „Fotografie jsou autentické, žádné pózy či prvoplánovost. Budou reprezentativní ozdobou každého firemního i soukromého interiéru. Dobrou vůli pomoci dobré věci snad u potenciálních dražitelů vyvolá právě jejich opravdovost,“ dodává. Letošní výtěžek poputuje do dětských domovů ve Dvoře Králové, Janovicích u Rýmařova a Zbraslavi a sdružení Děti patří domů. Vydražené finanční prostředky budou v plné výši využity na přímé potřeby dětí v dětských domovech a na podporu hostitelských, pěstounských a adoptivních rodin dětí z dětských domovů.

    O přízeň dražitelů se utká celkem 110 fotografií z celého světa rozdělených do tématických sekcí: Lidé, Zvířata, příroda a panorama, Sport a Různé. Nově bude uvedena také kategorie s fotoobrazy přírody nazvaná „Makrosvět Milana Blšťáka“, předního českého fotografa. Vítězní dražitelé budou pozváni na slavnostní předání vydražených fotografií, které se bude konat 31. května v pražském hotelu Courtyard by Marriott Prague Flora.

    V roce 2007 získal tento charitativní projekt světové zpravodajské agentury Reuters výroční cenu Internet Effectiveness Award v kategorii Charita.

    Podrobné informace o charitativní internetové aukci Šance pro děti naleznete na www.sanceprodeti.cz.

Kontakt: