Vydáno: 23.3.2001
CME

Železná nesmí nakládat s obchodním podílem

  Praha 23. března 2001 - Dnes právní zástupci společnosti CME obdrželi předběžné opatření z 20. března, které na žádost jejich klienta nařídil Obvodní soud pro Prahu 6. Tímto předběžným opatřením se bývalé manželce Vladimíra Železného, Martě Železné, nařizuje: „Zdržet se zcizení nebo zatížení svého stoprocentního podílu ve společnosti Rohatý krokodýl, s.r.o…“ V rozhodnutí soudu se dále uvádí, že vzhledem k obsahu arbitrážního rozsudku vůči Vladimíru Železnému „bude předběžné opatření zrušeno, jakmile bude uhrazena částka přiznaná rozhodnutím arbitrážního soudu společnosti CME.“

  „Veřejnost má právo vědět, že CME činí tyto kroky pouze proto, že Železný stále nesplnil povinnost, kterou mu uložil Arbitrážní tribunál v Amsterodamu počátkem února,“ řekl Fred Klinkhammer, prezident a výkonný ředitel CME. „Naším cílem není vést spory, naším cílem je zajistit naplnění arbitrážního rozhodnutí,“ dodal Klinkhammer.

  Arbitrážní tribunál rozhodl o tom, že vzhledem k porušení svým smluvních závazků vůči CME musí Vladimír Železný této společnosti vrátit částku 27,1 milionů dolarů. Soud s odvoláním na závěrečný výrok arbitrážního tribunálu ve svém vlastním výroku připomenul CME povinnost vrátit Železnému po zaplacení celé částky 100 % akcií ve společnosti Nova Consulting, a.s. K dnešnímu dni tedy činí Železného dluh včetně sankčního úroku více než 27,226 milionů dolarů. Přitom do splnění sedmitýdenní lhůty k zaplacení, kterou si sám Železný veřejně stanovil, zbývá přibližně 19 dnů (viz. www.cnts.cz).

  Soud v odůvodnění rozhodnutí výslovně uvádí, že i přesto, že si Železný byl vědom existence pohledávky vůči CME, disponoval v průběhu rozhodčího řízení svým majetkem. Jedním z takových právních úkonů učiněných Železným bylo také uzavření smlouvy o převodu obchodního podílu ve společnosti Rohatý krokodýl, s.r.o., v Mikulově, který zcela převedl na svou nyní již bývalou manželku. Marta Železná byla soudem upozorněna na možnost zkrácení věřitelů.

  Kontakt:
  Donath-Burson-Marsteller
  Michal Donath
  GSM: 0602/222128
  Fax: 02/2421 1620
  michal_donath@cz.bm.com

Soubory ke stažení:

Document Icon krokodyl_cz.doc