Vydáno: 26.6.2003
Prague Biennale

Nahá Mona Lisa v klášteře

  Praha 26. června 2003 – Mona Lisa ožije ve vizuální show pařížského konceptualisty Jeana-Pierra Khazema v pražském Anežském klášteře. V živé třicetiminutové performanci světel a kouře vystoupí nahá dívka s maskou Mony Lisy. Autorem vizuální kreace je pětatřicetiletý umělec Jean-Pierre Khazem, jehož obří umělecké gigantografie Mony Lisy s odhaleným poprsím už měsíc upozorňují Pražany na první ročník přehlídky mladého umění Prague Biennale. Vizuální show se uskuteční v pátek 27. června od 20:30 v kostele sv. Františka v areálu Anežského kláštera.

  Autor performance zamýšlí Moně Lise ze svých pražských gigantografií dodat další, lidský rozměr. Jean-Pierre Khazem je umělcem, který proslul zobrazováním šokujících objektů, jako jsou netradiční pohádkové bytosti nebo postavy se zvířecími hlavami.

  Na první ročník nové mezinárodní výstavy současného umění Prague Biennale upozorňují již celý měsíc umělecké gigantografie na frekventovaných místech v Praze. Khazemova ztvárnění Mony Lisy byla umístěna na ruzyňském letišti a na příjezdu do centra Prahy od Nuselského mostu.

  Prague Biennale potrvá od 26. června do 24. srpna. Výstavu připravili autoři mezinárodního časopisu o současném umění Flash Art Giancarlo Politi a Helena Kontová. Prezidentem projektu je generální ředitel Národní galerie Milan Knížák a hlavním koordinátorem Gabriele Guzzo ze společnosti Karlovarské minerální vody.

  Kontakt:
  Donath-Burson-Marsteller
  Stanislav Perkner
  Tel.: 224 211 220
  Fax: 224 211 620
  GSM: 602 661 335
  E-mail: stanislav_perkner@cz.bm.com

Soubory ke stažení:

Document Icon Naha_Mona_Lisa_v_klastere.doc