Vydáno: 13.10.2010
Legios

Vyjádření pro tisk k akci PČR ve společnosti Legios

  Louny/Praha 13. října 2010 – Akciová společnost Legios potvrzuje, že dnes došlo k návštěvě Policie ČR v závodě v Lounech. Předmětem zájmu vyšetřovatelů je údajně podezření z daňových úniků. Legios má přitom k dispozici aktuální potvrzení příslušného finančního úřadu o bezdlužnosti firmy. Jako akciová společnost má i auditované výsledky hospodaření. Překvapující na policejní akci byla rovněž asistence štábu TV Nova.

  „Legios zřejmě čelí nevybíravému tlaku na převzetí,“ uvedl Mgr. Aleš Váňa, který jako advokát firmu zastupuje. „Úspěchy firmy při kontraktaci dodávek nákladních vagonů do Evropy a na Blízký východ a licenčních dieselových lokomotiv na východní trhy jsou zřejmě někomu trnem v oku,“ dodal.

  Podle něj měly vyšetřovací orgány přístup ke všem potřebným dokladům již v minulosti a společnost Legios s nimi hodlá účinně spolupracovat, aby obhájila své jméno a odrazila tak útok případných zájemců o převzetí podniku, který své výrobky minulý měsíc vystavoval a prodával na berlínském Inno Transu.

  Legios je firma bohatou strojírenskou tradici výroby a opravy železničních vozidel, která v Lounech započala již v roce 1872 a do začátku září existovala pod názvem LOSTR. V současné době má společnost více než 1000 zaměstnanců a patří mezi největší zaměstnavatele v regionu. Roční obrat firmy přesahuje 3 mld. Kč.

Kontakt:
  Donath-Burson-Marsteller
  Tomáš Jelínek
  E-mail: tomas.jelinek@cz.bm.com

  Soubory ke stažení:

  Document Icon LEGIOS vyjadreni.doc