Vydáno: 2.3.2009
Roche s.r.o.

Co byste měli vědět o rakovině prsu

    Praha 2. března 2009 – Populárně vědeckou publikaci s názvem Co byste měli vědět o rakovině prsu přední české onkoložky Jitky Abrahámové vydává v těchto dnech nakladatelství Grada Publishing. Spoluautory monografie určené široké veřejnosti jsou zkušení onkologové a radioterapeuti z různých pracovišť České republiky. Autoři v ní velmi přístupnou formou přibližují nejrůznější aspekty vzniku rakoviny prsu a nejnovější trendy v diagnostice i léčbě tohoto závažného onkologického onemocnění. Odborná publikace je první svého druhu na českém knižním trhu.

    „Kniha shrnuje mnohaleté zkušenosti s diagnostikou a léčbou rakoviny prsu a onkologickou péčí o nemocné,“ uvedla prof. MUDr. Jitka Abrahámová, DrSc., primářka onkologického oddělení Thomayerovy nemocnice v Praze. „Každý den se setkáváme s pacientkami, které o své nemoci vědí velmi málo. A bohužel ani netuší, na co se mají lékaře zeptat. Tato publikace má jim a jejich blízkým poskytnout ucelený souhrn informací o této zákeřné nemoci a možnostech její léčby tak, aby s ní mohli aktivně bojovat,“ doplnila. Ročně v České republice onemocní rakovinou prsu téměř 6000 žen a přes 2000 jich této nemoci podlehne. Více než 90 procent nemocných, které přijdou k lékaři včas, se zcela vyléčí.

    Monografie srozumitelnou formou popisuje nejen anatomii prsu, vznik zhoubného nádoru, význam jeho včasného záchytu, prognostické faktory, léčebné možnosti, vedlejší poléčebné účinky a jejich zvládání, ale i psychologické, sociální a právní aspekty, se kterými se žena s rakovinou prsu setkává.

    Kniha bude dostupná v běžném prodeji. Díky sponzorskému daru společnosti Roche si ji mohou nově diagnostikované pacientky s rakovinou prsu zdarma vyzvednout v některém ze šesti center Mammahelp. K tomuto účelu společnost Roche zakoupila 1000 kusů publikací, jež poslouží i jako výukový materiál pro laické terapeutky, které ve sdružení Mammahelp dobrovolně pracují a nabízí všestrannou pomoc ženám s rakovinou prsu a jejich blízkým.

Kontakt: