Vydáno: 12.2.2002
KPNQwest/GTS

Radiomobil se nepodrobil rozhodnutí ČTÚ

    Praha 11. února 2002– Přestože Český telekomunikační úřad (ČTÚ) na podnět společnosti GTS nařídil v pátek 8. 2. 2002 předběžným opatřením společnosti Radiomobil okamžité obnovení propojení sítí obou operátorů, Radiomobil tak dosud neučinil. Namísto toho začala společnost Radiomobil od včerejšího dne šířit nepravdivé informace o důvodech, které vedly k přerušení propojení. Společnost GTS hodlá v této souvislosti podat na Radiomobil žalobu na ochranu svého dobrého jména.

    „Z našich zákazníků se stali rukojmí Radiomobilu,“ řekl Milan Rusnák, generální ředitel GTS. „Za šíření nepravdivé informace o GTS čeká Radiomobil žaloba,“ dodal Rusnák.

    Spor mezi oběma operátory vznikl poté, kdy se na nové ceně propojení nedohodli. Jakákoli dohodnutá cena by však v žádném případě nemohla překročit maximální hranici 3,66 Kč za minutu hovoru. Ze smlouvy mezi oběma operátory vyplývá, že GTS má nárok na vrácení rozdílu z ceny propojení se zpětnou platností od 1. 1. 2001. Veškeré pokusy GTS o dosažení úhrady ze strany Radiomobilu ztroskotaly. Radiomobil v rozporu s platným telekomunikačním zákonem v pondělí 4. února propojení přerušil.

Soubory ke stažení:

Document Icon televalkaII.doc