Vydáno: 17.2.2003
Housing & Construction (CZ)

Dálnice D47 je věc veřejná

  Praha 17. února 2003 – Česká akciová společnost Housing & Construction (CZ) uvede zítra na adrese www.d47.info do provozu internetovou prezentaci orientovanou na výstavbu dálnice D47. Na správnou míru má uvést dosud převážně negativní mediální informace o projektu D47, firmě, která jej realizuje, i o způsobu zadání vládní zakázky. Stránky ozřejmují nejen povahu projektu a způsob jeho financování, ale zároveň veřejnosti předkládají i Prohlášení akcionářů společnosti H&C (CZ) o řádném výkonu podnikatelské činnosti. Informace o D47 lze na stránkách získat i formou interaktivního chatu zájemců s operátory webové horké linky. Těm, kteří dávají přednost telefonickým dotazům, bude na telefonním čísle 800 311 129 rovněž od zítřka k dispozici bezplatná zelená linka D47.

  „Dálnice D47 bude sloužit veřejnosti, a proto je věcí veřejnou,“ uvedl Jiří Šedivý, předseda dozorčí rady společnosti Housing & Construction (CZ). „Když jde o projekt takového rozsahu, má každý právo na to, aby na svou otázku dostal uspokojivou odpověď. Myslím, že bylo chybou, že naše firma nezačala s otevřenou komunikací mnohem dříve,“ dodal Šedivý

  Smlouva mezi českou vládou a H&C (CZ) na výstavbu 80,2 km dálnice D47 mezi Lipníkem a Ostravou byla podepsána červnu 2002 v souladu se zákonem o zadávání veřejných zakázek. Úřad pro ochranu hospodářské soutěže tuto skutečnost potvrdil. Komplexní projekt byl vypracován předními českými projekčními ústavy dlouho před tím, než H&C (CZ) předložila vládě svou nabídku. Společnost H&C (CZ) se v roce 2002 zavázala realizovat projekt výstavby dálnice za fixní cenu ve výši 49,8 miliardy korun. To je částka, která odpovídá původní ministerstvem dopravy rozpočtované ceně. Dálnice D47 je součástí koridoru VI transevropské dálnice.

  Prvních pět let bude projekt plně financován z prostředků H&C (CZ) a zdrojů předních světových bank. V souladu s Realizační dohodou začne ČR dálnici splácet po uvedení jejího prvního úseku do provozu v roce 2007 formou stínového mýtného.

  Českou akciovou společnost Housing & Construction (CZ) tvoří čtyři partneři: rakouský Bauholding Strabag, britsko-americký Halliburton Brown & Root, izraelský Housing & Construction Holding (s podílem po 31,66 %) a izraelský Shiran (5 %).


  Kontakt:
  Donath-Burson-Marsteller
  Michal Donath
  GSM: +420 602 222 128
  michal_donath@cz.bm.com

Soubory ke stažení:

Document Icon D47_vec_verejna_cz.doc