Vydáno: 15.12.1999
CME

Akcie CME s novým symbolem

  Hamilton (Bermudy)/Praha 15. prosince 1999 – Sloučené akcie společnosti Central European Media Enterprises jsou od dnešního dne na americké elektronické burze NASDAQ obchodovány pod novým dočasným symbolem „CETVD“. Sloučení akcií v poměru 8:1 schválila včera valná hromada společnosti. Žádný návrh na odkoupení většího množství akcií CME nebyl valné hromadě předložen. Ruský mediální magnát Vladimír Gusinskij se valné hromady na Bermudách nezúčastnil. Veškeré návrhy předložené valné hromadě byly schváleny většinou hlasů.

  „Ukázalo se, že zvěsti o záměrech Vladimíra Gusinského převzít kontrolní balík v CME byly nepodložené,“ uvedl Fred T. Klinkhammer, prezident a výkonný ředitel společnosti CME v reakci na pochybnosti o skutečné síle Ronalda S. Laudera jako majoritního akcionáře. „Lauder i po sloučení akcií disponuje absolutní většinou. I kdyby někdo dokázal skoupit všechny akcie typu A, nikdy by nemohl svými přibližně 25 % hlasů přehlasovat Ronalda Laudera, který spolu s rodinou disponuje více než 71 % hlasů v akciích typu B,“ potvrdil Klinkhammer. Po sloučení akcií je na trhu přibližně 2,3 milionů akcií typu A a 0,9 milionu akcií typu B. Poměr hlasovacích práv mezi oběma typy akcií zůstal nezměněn

  Ve snaze zajistit větší účast zástupců místních partnerů CME na vedení společnosti byli generální ředitelé televizních stanic vlastněných či provozovaných CME v jednotlivých zemích přizváni do představenstva jako plnoprávní členové.


  Kontakt:
  Donath-Burson-Marsteller
  Michal Donath
  Tel.: 02/2421 1220
  Fax: 02/2421 1620

Soubory ke stažení:

Document Icon reverzni1.doc