Vydáno: 27.1.2019
Best

Pokorný bude vypovídat před soudem

    Praha 27. ledna 2019 – Spolumajitel advokátní kanceláře Pokorný, Wagner a partneři (AKPW) Mgr. Radek Pokorný je předvolán na pondělí na 28. ledna v 10:00 k Městskému soudu v Praze, aby podal svědectví v kauze AKPW proti společnosti E.S. Best a Erikovi Bestovi osobně. Předmětem sporu je vyjádření názoru Erika Besta v bulletinu „Final word“ vydávaném společností E. S. Best s.r.o. v anglickém a českém jazyce týkající se tendru na provozovatele mýtného systému. Právě v něm 26. října 2017 padla zmínka o právníkovi Pokorném, která zavdala příčinu k žalobě nejen v tomto sporu, ale i v paralelní při před Obvodním soudem pro Prahu 7, kde je žalobcem přímo právník Pokorný, a nikoliv jeho advokátní kancelář.

    Celý spor je o to zajímavější, že společností Kapsch tolik napadaný a zpochybňovaný tendr se již dávno podařilo zdárně dokončit a vybrat nového provozovatele mýtného systému. Tím podle rozhodnutí Ministerstva dopravy ČR není firma Kapsch zmíněná v předmětném článku.

    Obecně lze ale říci, že v obou sporech jde víc o svobodu slova než o zásah do pověsti člověka, jehož veřejnost, včetně té novinářské, vnímá nejen jako známého advokáta, ale rovněž jako známého lobbistu.

    „Máme za to, že napadaný Bestův komentář nebyl a není způsobilý přivodit Pokornému ani kanceláři, v níž podniká, jakoukoliv újmu na pověsti,“ uzavřel JUDr. Ivan Houfek, Bestův advokát.

Kontakt: