Vydáno: 7.12.2010
Lufthansa

Thierry Antinori jmenován předsedou představenstva společnosti Austrian Airlines

  Představenstvo Austrian Airlines (AUA) bude tříčlenné / Thierry Antinori, Andreas Bierwirth a Peter Malanik budou pokračovat v restrukturalizaci a rozvoji příležitostí k růstu

  Dozorčí rada Austrian Airlines na svém dnešním zasedání jmenovala Thierryho Antinoriho (49) předsedou představenstva. Nový předseda, který doposud zastával pozici Chief Marketing Officer v představenstvu společnosti Lufthansa German Airlines, se pozice ujme s platností od 1. dubna 2011.

  Dnešním rozhodnutím dozorčí rady se počet křesel v budoucím představenstvu zvýší na tři – dalšími členy představenstva zůstávají Peter Malanik a Andreas Bierwirth.

  Stefan H. Lauer, CEO pro aerolinie a korporátní oblast lidských zdrojů ve skupině Lufthansa AG a zároveň předseda dozorčí rady AUA, řekl: „Posílení představenstva bude dalším impulsem pro pozitivní vývoj Austrian Airlines. Peter Malanik a Andreas Bierwirth zvládli první fázi změn úspěšně. Ve druhé části restrukturalizace společnosti je naším cílem posílit představenstvo Austrian Airlines, a jsme proto rádi, že novým výzvám bude čelit Thierry Antinori, jenž je kvalifikovaným a velmi zkušeným manažerem se skvělou mezinárodní reputací.”

  Současně s rozhodným pokračováním procesu restrukturalizace a přísným dohledem nad výdaji, musí Austrian Airlines využít příležitosti k opětovnému růstu a dalšímu rozvoji své vídeňské základny.

  „Současnou výzvou je najít a využít nové příležitosti pro štíhlejší a efektivněji fungující Austrian Airlines,” zdůraznil Stefan H. Lauer. „Thierry Antinori je tou nejvhodnější posilou představenstva. Může čerpat z mnohaletých zkušeností v oboru i z úspěchů, kterých dosáhl jako člen představenstva pro marketing a prodej ve společnosti Lufthansa. Navíc v úsporném programu nazvaném Climb 2011, který společnost Lufthansa přijala s cílem zajistit si dlouhodobý zisk, prokázal výjimečnou kvalifikaci v oblasti restrukturalizace.”

Kontakt: