Vydáno: 23.1.2013
Trex

Terasa z nákupních tašek?

  Společnost Trex vstupuje na český trh s ekologickým kompozitním materiálem pro terasy, ploty a zábradlí

  Společnost Trex uvádí na český trh kvalitní a odolné kompozitní produkty pro realizaci teras plotů a zábradlí. Prodávat je bude prostřednictvím společnosti DřevostavbyCZ (www.terasy-trex.cz) a také vybraných hobby obchodů Hornbach. Materiál Trex je z 95 procent složený z recyklovaných materiálů, především dřeva a pilin a také z běžných domácích plastových odpadů jako jsou svačinové sáčky, plastové obaly nebo nákupní tašky ze supermarketů. Kompozitní terasy originální americké značky Trex® si přitom po dlouhá léta zachovávají svůj luxusní vzhled i barvu bez nutnosti větší údržby.

  “Jako světová jednička mezi výrobci vysoce kvalitních teras víme, že spotřebitelé po celém světě si přejí více užívat než setrvale udržovat své venkovní prostory,” říká Ronald W. Kaplan, generální ředitel společnosti Trex. “Čeští majitelé domů určitě porozumí kvalitě, kráse a ekologickému přínosu produktů značky Trex a ty zase na oplátku plně uspokojí jejich očekávaní.”

  Vysoká kvalita s nízkými požadavky na údržbu
  Terasy Trex mají nízký povrchový lesk a jsou připravené pro vysokou zátěž. Jejich povrch odolává skvrnám, škrábancům i plísním a přitom má velice přirozenou dřevěnou strukturu a syté barvy. K tomu mají tyto kompozitní terasy daleko menší požadavky na údržbu než dřevěné materiály. Stačí jim pouze pravidelné omytí mýdlovou vodou. Trex nevyžaduje broušení, moření ani lakování a přitom nehnije, nekroutí se, nepraská ani neštěpí. Klíčem k dlouholeté trvanlivosti teras značky Trex je úprava povrchu, která chrání každé prkno ze tří stran, a to jak při nepříznivém počasí tak při silné zátěži. Celá kolekce teras Trex má 25letou záruku proti vyblednutí a skvrnám.

  Design
  Terasy Trex jsou k dispozici v osmi sytých barvách inspirovaných přírodou - Gravel Path (starodávná šedá); Tiki Torch (světle zlatá-světlehnědá s jemným pruhy); Lava Rock (červenočerná); Spiced Rum (žlutohnědý odstín s pruhy); Tree House (teplý tón země); Fire Pit (kořeněná červená), Rope Swing (tmavošedá) a Vintage Lantern (lesklá bronzová).

  Každé prkno Trex je k dispozici ve dvou profilech - hranatém nebo drážkovaném. Drážkovaná prkna jsou vhodná pro skrytý upevňovací systém – Trex Hideaway ®. S jeho pomocí lze dosáhnout čistého a elegantního vzhledu terasy bez šroubů, hřebíků či jiných viditelných spojovacích prvků. Díky speciálním sponám má terasa bezespárový vzhled a není na ní nic, co by rušilo hladkou texturu.

  Ochrana životního prostředí
  Trex je společnost postavená na ekologických zásadách i postupech. Pravidelně prochází audity řízenými třetími stranami, čímž je zajištěno neustálé zdokonalování ekologických postupů a zároveň splnění pokynů a nařízení týkajících se životního prostředí, zdraví a bezpečnosti. Trex je první společností vyrábějící kompozitní materiály, která obdržela bezpečnostní osvědčení pro recyklované materiály od International Code Council Evaluation Service® (ICC-ES)*. Každý rok využije zhruba 300 tisíc tun plastu a dřevěného odpadu ze skládek. Pro výrobu jejích produktů nemusejí být pokáceny žádné stromy.

  Více informací o produktech Trex najdete také na www.trex.com/cz.

  O společnosti Trex
  Americká společnost Trex je světově největším výrobcem vysoce kvalitních dřevo-plastových teras a zábradlí s více než dvacetiletou zkušeností s těmito produkty. Její ekologické venkovní podlahové materiály nabízí více než 6 tisíc obchodníků na celém světě. Trex je na síti Twitter (@Trex_Company), Pinterest (trexcompany) a Facebook. Produkty a demonstrační videa jsou na YouTube kanálu TheTrexCo.

  *ICC-ES je dceřinnou společností International Code Council. Více informací o ICC-ES najdete na icc-es.org.

Kontakt: