Vydáno: 3.1.2000
CME

CME a Lauder: Šance na úspěch se zvýšily

  Praha/Londýn/New York 3. ledna 2000 – Své vyhlídky na úspěch v mezinárodních arbitrážních sporech hodnotí jejich zahraniční účastníci společnost CME a její majoritní akcionář Ronald Lauder optimističtěji než kdykoliv předtím. Valná hromada CET 21 konaná za nezvyklých bezpečnostních opatření dnes totiž schválila zvýšení základního jmění v této společnosti podle schématu schváleného Radou ČR pro rozhlasové a televizní vysílání před vánočními svátky. Podle názoru zástupců CME se tak znovu potvrdilo nespravedlivé zacházení se zahraničním investorem.

  Rada se totiž svým rozhodnutím z 21. prosince 1999, kterým zvýšení schválila, odchýlila od svého postoje, že vyčká výsledku obchodních sporů mezi oběma soukromými společnostmi. Rada nevzala v úvahu ani výslovné upozornění ze strany CME o negativních dopadech na její investici v České republice, ani oznámení o příslušných podáních na Policii ČR, která celou záležitost vyšetřuje. Účelově přijaté rozhodnutí Rady tak po opakovaném hlasování umožnilo, aby ve společnosti CET 21 na místo společností CEDC/CME, které o úpis při navyšování základního jmění požádaly, navýšily společnosti Edikon a MEF Media, vlastněné Železného nejbližšími spolupracovníky.

  „Oč přesvědčivěji byl převod licence na vysílání TV Nova dokonán, o to vyšší máme šance uspět v mezinárodních arbitrážních sporech,“ potvrdil Fred Klinkhammer prezident a výkonný ředitel společnosti CME. „Rada ČR pro rozhlasové a televizní vysílání svým schválením zvýšení základního jmění podle přání Vladimíra Železného potvrdila, že rozhoduje účelově bez ohledu na dopady svých rozhodnutí na mezinárodní pověst České republiky.“

  Přehled nově schválených vlastnických podílů ve společnosti CET 21:

  Partner obch. podíl v %
  EDIKON, a.s. 24,51
  MEF Media, a.s. 24,02
  Peter Kršák 16,61
  Vladimír Železný 11,78
  Vlastimil Venclík 8,71
  Josef Alan 8,42
  Peter Hunčík 4,33
  CEDC Management Services GmbH 1,42
  Česká spořitelna, a.s. 0,19

  Písemný souhlas Rady s zvýšením základního jmění má být předložen spolu s dokumenty o hospodaření společnosti na další valné hromadě CET 21 dne 5. ledna 2000. Nová valná hromada byla svolána na žádost P. Kršáka, který se dnes k jednání včas nedostavil.

  Kontakt:
  Donath-Burson-Marsteller
  Michal Donath
  Tel.: 02/2421 1220
  Fax: 02/2421 1620

Soubory ke stažení:

Document Icon CMELauder_cz.doc