Vydáno: 18.5.2009
Prague Biennale

Prague Biennale navštívil fotograf králů

  Praha 18. května 2009 – Mario Testino, jeden z nejznámějších světových fotografů, dnes navštívil mezinárodní výstavu Prague Biennale. Dvorní fotograf britské královské rodiny a mnoha světových celebrit je sběratelem moderního umění a zajímá se o fotografické exhibice jako je právě Prague Biennale Photo 1. Peruánský fotograf s italskými a irskými kořeny, který nyní žije v Londýně, na světových výstavách vyhledává mladé talenty, jejich díla nakupuje a mladé umělce pak také osobně podporuje.

  „Prague Biennale je výstavou, která budí mimořádný zájem uměleckého světa,“ říká Helena Kontová, kurátorka a hlavní organizátorka výstavy. „Návštěva Maria Testina je toho jasným důkazem. Zároveň prokazuje, jakou je Prague Biennale příležitostí pro mladé umělce, jejichž díla se dostávají do popředí zájmu nejen kurátorů a kritiků, ale i mecenášů,“ dodává Kontová.

  Testino pracoval pro světové módní domy Burberry, Gucci, Versace, Calvin Klein, Dolce
  & Gabbana, Salvatore Ferragamo, Estee Launder, Hugo Boss, Miu Miu, Shiseido a Michael Kors. Svým fotoaparátem zachytil řadu členů královských rodin. Mezi jeho nejslavnější snímky patří fotografie zesnulé princezny Diany, princů Harryho a Willama, řeckého prince Nicolaose a pózovala mu i jordánská královna Rania. Před rokem fotografoval pro časopis Vogue také bývalou britskou ministerskou předsedkyni Margaret Thatcherovou. Testino uspořádal řadu úspěšných výstav v galeriích a muzeích po celém světě a má na svém kontě sedm autorských publikací.

  Prague Biennale se letos již počtvrté koná v Karlínské hale. Exhibice prezentuje díla více než dvou stovek umělců z osmadvaceti zemí světa. Letos poprvé ji rozšířila také samostatná fotografická část. Výstava bude otevřena do 26. července.


  Popis fotografie: Mario Testino (vpravo) v rozhovoru s Helenou Kontovou a ředitelem Prague Biennale Giancarlem Politi (autor: Jonatan F.)

Kontakt: