Vydáno: 15.3.2017
UPS

UPS byla již pojedenácté za sebou zařazena mezi nejetičtější společnosti světa

  Atlanta, 13. března 2017 – UPS (NYSE:UPS) dnes oznámila, že již pojedenácté za sebou získala ocenění Nejetičtější společnosti na světě (World’s Most Ethical Company) udělované Institutem Ethisphere®. Ten je světovým lídrem v oblasti definování a prosazování standardů etických obchodních praktik, ocenění UPS udělil v oboru Logistika & Doprava.

  „Etické jednání v pojetí UPS znamená stát si za svými zásadami a plnit své slovo, a to prostřednictvím obchodních operací, standardů udržitelnosti a dopadů na životy lidí a na místní komunity, ve kterých žijeme a pracujeme,“ uvádí Mohammed Azam, šéf kontrolního odboru UPS. „Tvrdě pracujeme, abychom všude na světě splnili vysoké požadavky na etické principy. Jsou součástí naší firemní kultury, sdílené v celé naší firmě.“

  Letos udělil Institut Ethisphere UPS ocenění Nejetičtější firma na světě již pojedenácté. To je udělováno společnostem, které jednají v souladu s etickými principy, neúnavně pracují na tom, aby se důvěra stala nedílnou součástí jejich firemní DNA a současně pozitivně ovlivňují i budoucí odvětvové standardy tím, že již dnes zavádějí ty nejlepší postupy zítřka. Institut Ethisphere vydá později v tomto roce bílou knihu a infografiku s přehledem oceněných firem, osvědčených postupů a poznatků z ročníku 2017, které zahrnují také UPS.

  „Za posledních jedenáct let vnímáme posun v očekávání společnosti, neustálých úpravách zákonných norem a předpisů a geopolitickém klimatu. Pozorujeme, jak společnosti s oceněním Nejetičtější firma na světě reagují na tyto výzvy. Investují do místních komunit po celém světě, zavádějí strategie diverzity a inkluze a zaměřují se na dlouhodobé výsledky jako na udržitelnou konkurenční výhodu,“ vysvětluje generální ředitel Ethisphere Timothy Erblich. „Gratuluji všem pracovníkům UPS k ocenění Nejetičtější firma na světě.“

  Společnost UPS získala nedávno několik dalších ocenění za společenskou odpovědnost a udržitelnost. Plným skóre (100) v žebříčku Corporate Equality Index ocenila organizace Human Rights Campaign rovné příležitosti na pracovišti UPS. Americká Agentura pro ochranu životního prostředí (EPA) jí také udělila cenu SmartWay Excellence Award a UPS byla již čtvrtý rok po sobě uvedena také v žebříčku udržitelnosti Dow Jones Sustainability World Index (DJSI World).

  Hodnocení Nejetičtější společnost na světě je založeno na Etickém kvocientu (Ethics Quotient™) Institutu Ethisphere. Skóre se uděluje v pěti hlavních kategoriích: program etiky a dodržování předpisů (35 %), „občanské cítění“, tj. obecně prospěšné projekty společnosti (20 %), etická kultura (20 %), řízení společnosti (15 %) a vedoucí postavení, inovace a pověst (10 %). Body jsou v rámci tohoto hodnocení udělovány všem zúčastněným společnostem.

  UPS
  UPS (NYSE:UPS) je světový lídr v oblasti logistiky a nabízí širokou škálu řešení včetně přepravy balíků a nákladní přepravy, usnadnění mezinárodního obchodu a rozvoje pokročilých technologií, díky kterým lze efektivněji řídit dění v obchodním světě. Hlavní sídlo společnosti je v Atlantě, USA. UPS své služby poskytuje ve více než 220 zemích a teritoriích světa. Adresa internetových stránek společnosti je ups.com, korporátní blog naleznete na longitudes.ups.com. Novinky a zprávy UPS jsou k dispozici na pressroom.ups.com nebo na follow @UPS_News.

  Institut Ethisphere
  Institut Ethisphere je světovým lídrem v oblasti definování, prosazování a rozvíjení standardů etických obchodních praktik, které posilují charakter firmy, důvěru trhu a obchodní úspěch. Jeho hluboké odborné znalosti v měření a definování klíčových etických standardů s využitím poznatků podložených daty pomáhají společnostem zlepšit jejich charakter. Institut Ethisphere oceňuje mimořádné výkony při dosahování cílů v rámci hodnotícího programu Nejetičtější společnost roku®, zajišťuje průmyslové odborníky prostřednictvím aliance Business Ethics Leadership Alliance (BELA) a publikuje projekty demonstrující trendy a osvědčené postupy v etice v časopisu Ethisphere. Více informací o Institutu Ethisphere naleznete na: ethisphere.com.

Kontakt: