Vydáno: 16.9.2010
Reed Exhibitions

VIENNA-TEC 2010 na vídeňském výstavišti

  VÍDEŇ (16. září 2010) – Na vídeňském výstavišti Messe Wien se ve dnech 12. až 15. října 2010 uskuteční v pořadí již třetí mezinárodní odborný technický veletrh VIENNA-TEC. Veletrh se koná jednou za dva roky, sdružuje šest odborných průmyslových veletrhů zaměřených na automatizaci (AUTOMATION AUSTRIA), energetiku (ENERGY-TEC), průmyslovou elektroniku (IE-IndustrieElektronik), výrobní technologie (INTERTOOL), měřící techniku (MESSTECHNIK) a svařování (SCHWEISSEN / JOIN-EX). Orientuje se na země střední, jihovýchodní a východní Evropy. Vystavovat bude přibližně 550 firem, zastoupených bude zhruba 570 dalších. Celý veletrh se ponese ve znamení energetické efektivity a potenciálu pro úspory energie v jednotlivých oborech. Veletrhu se zúčastní celkem 9 vystavovatelů z České republiky.

  „I přes současnou ekonomickou situaci zůstává VIENNA-TEC klíčovou platformou pro výměnu zkušeností a know-how v regionu,“ říká Matthias Limbeck, ředitel společnosti Reed Exhibitions Messe Wien, pořadatelské společnosti veletrhu VIENNA-TEC. „Čeští inženýři a technici patřili vždy k nejlepším ve střední Evropě, proto jejich účast veletrh určitě obohatí,“ dodává Matthias Limbeck.

  Veletrh slouží jako platforma k vytváření kontaktů pro zástupce obchodu a průmyslu z různých regionů Evropy. Pořadatelé chtějí v letošním roce přilákat do Vídně co nejvíce odborných návštěvníků ze zahraničí. Proto zahájili spolupráci s několika odbornými partnerskými organizacemi. První den veletrhu, 12. říjen, bude Dnem odborných návštěvníků ze střední a východní Evropy. V jeho rámci se budou konat prohlídky veletrhu v několika jazycích a další akce. Kromě jiného se premiérově uskuteční i akce na podporu navazování nových obchodních partnerství, International Matchmaking Event. Na její propagaci se bude kromě jiných podílet i Enterprise Europe Network, síť poskytující služby a informace pro rozvoj inovačního podnikání napojená na Evropskou komisi. Bude to i příležitost pro bilaterální setkání představitelů malých a středních podniků, zástupců průmyslu i výzkumných institutů z celé Evropy, s cílem vytvářet společné projekty v oblasti informačních technologií.

  Veletrh VIENNA-TEC 2010 bude otevřen od úterý 12. října do čtvrtka 14. října vždy od 9.00 do 18.00 a v pátek 15. října od 9.00 do 17.00 hodin. Veškeré aktualizované informace o veletrhu jsou uvedeny na internetových stránkách http://www.sp.cz. (+++)

Kontakt:
  Donath-Burson-Marsteller
  Beata Bartošová
  GSM: +420 602 389 161
  E-mail: beata.bartosova@bm.com

  Soubory ke stažení:

  Document Icon vienna_tec_cr .doc