Vydáno: 6.1.2004
DBM

DBM: Šebek výkonným ředitelem DBM

  Praha 6. ledna 2004 – Jiří Šebek (29), dosavadní ředitel zakázek (Account Director) agentury Donath-Burson-Marsteller (DBM), byl k 1. lednu 2004 jmenován do pozice výkonného ředitele společnosti. V nové funkci bude Jiří Šebek, který v DBM působí od roku 1995, odpovídat zejména za řízení každodenního chodu společnosti, vyhledávání nových obchodních příležitostí a rozvoj lidských zdrojů agentury. Součástí jeho práce bude rovněž vývoj a zavádění nových komunikačních nástrojů pro efektivní a etické poskytování služeb v oblasti public relations.

  „Obor PR prostě nové nástroje potřebuje,“ uvedl Jiří Šebek, výkonný ředitel DBM. „Například placené ,PR články’ totiž nejsou vůbec o PR, ale o inzerci. Je to okatý výsměch čtenářům. Právě proto hodlá DBM pokračovat ve vývoji nových PR postupů zaměřených na zvýšení účelnosti prostředků vynakládaných na public relations i public affairs,“ dodal.

  V létě 2003 provedla agentura DBM pod vedením Jiřího Šebka mezi novinářskou veřejností průzkum očekávání a názorů na způsob a formy komunikace PR odborníků z agentur i firem. Na podzim pak průzkum názorů na krizovou komunikaci mezi nejvyšším managementem firem podle aktuálního pořadí Czech Top 100 a 20 největších českých finančních institucí.

  Šebek absolvoval magisterské studium politických věd na Středoevropské univerzitě v Budapešti. Během svého působení v DBM se podílel především na zakázkách z oboru informačních technologií a telekomunikací, např. 3Com (Planet Project), Avaya, Aventis, CME/ČNTS, Orange Slovensko, Pivovar Bernard, TNS,
  Housing & Construction (CZ), SAP, Serono, Slovenská asociace pojišťoven,
  TVX Bohemia důlní, Varias, Winterthur pojišťovna.

  Společnost DBM působí v oblasti Public Relations v České republice od roku 1991 a je zakládajícím členem Asociace PR agentur. V listopadu minulého roku DBM již podruhé vyhověla podmínkám certifikace kvalitativních standardů podle metodiky schválené Asociací PR agentur odvozené od zásad britské asociace PRCA.

  Kontakt:
  Gabriela Svobodová
  Donath-Burson-Marsteller
  GSM: +420 602 389 166
  gabriela_svobodova@cz.bm.com

Soubory ke stažení:

Document Icon jiri_sebek.doc