Vydáno: 2.11.2016
UPS

Finanční výsledky UPS za 3Q 2016

  UPS VE TŘETÍM ČTVRTLETÍ 2016 VYKÁZALA VYŠŠÍ ZISK

  • Zředěný zisk na akcii (EPS) vzrostl ve 3. kvartálu na 1,44 USD
  • Denní objem zásilkové přepravy v USA se zvýšil o 5,7 % díky e-commerce
  • Letecká přeprava poskočila o 10 % a doručení letecky do druhého dne (Next Day Air) o 5,9 %
  • Provozní marže v mezinárodní přepravě vzrostla o 14 % a objem zásilkové přepravy o 7,5 %
  • Denní objem exportu vzrostl o 7,1 % tažený dvouciferným růstem v Asii
  • 4,9% růst celkových příjmů byl přibrzděn změnami cen a měnovými pohyby

  ATLANTA, 27. října 2016 – Společnost UPS (NYSE:UPS) oznámila zředěný zisk na akcii za 3. čtvrtletí 2016 ve výši 1,44 USD, což je oproti loňsku nárůst o 3,6 %. Provozní zisk v mezinárodní přepravě vzrostl o 14 % na 576 milionů USD, a zaznamenal tak sedmé čtvrtletí v řadě s dvoucifernou hodnotou růstu.

  Celkové příjmy dosáhly výše 14,9 mld. USD, což je 4,9% nárůst oproti stejnému kvartálu loňského roku. Růst příjmů byl negativně ovlivněn úpravami palivových příplatků a kurzovými změnami. Na měnově neutrální bázi příjmy vzrostly o 5,1 %. Nižší palivové příplatky současně snížily růst příjmů o zhruba 50 bazických bodů.

  „Zákazníkům po celém světě poskytujeme služby s přidanou hodnotou a naše přepravní řešení stojí za růstem v uplynulém čtvrtletí,“ uvedl David Abney, generální ředitel UPS. „Pokračující investice do technologií a zvyšování kapacity jsou pro UPS zárukou i nadále vynikajících výsledků.“

  Výhled

  Firma neposkytuje odhad zisku na akcii za celý rok 2016 podle účetních zásad GAAP a neposkytuje ani srovnání odhadu upraveného zisku na akcii za rok 2016 a odhadu zisku za rok 2016 podle GAAP. Některé položky, které by mohly mít dopad na odhad zisku na akcii podle GAAP, totiž není možné spolehlivě ocenit. Zisk na akcii podle GAAP ve čtvrtém čtvrtletí zahrnuje úpravy odhadu důchodů v tržním ocenění (mark-to-market) v závěru roku, které by mohly mít zásadní význam.

  Tržní úpravy jsou významně ovlivňovány změnami úrokových sazeb, finančními výnosy, demografií a dalšími pojistně-matematickými odhady. Úpravy důchodů tak nejsou zahrnuty do firemního odhadu zisku na akcii pro rok 2016 či do srovnání zisku za rok 2016 podle GAAP.

  Firemní odhad celoročního zisku na akcii (EPS) se drží v rozmezí 5,7 až 5,9 USD. Za upravený zisk na akcii je považován firmou očekávaný zisk na akcii před dopadem odhadovaných tržních úprav důchodu.

  „Naše výsledky ve 3. čtvrtletí jsou v souladu s našimi očekáváními a podnikli jsme nezbytné kroky, abychom zajistili financování rekordních objemů během předvánoční sezony,“ řekl Richard Peretz, finanční ředitel UPS. „Díky tomu věříme, že za rok 2016 dosáhneme předpovídaného odhadovaného upraveného celoročního zisku na akcii.“

  Zásilková přeprava v USA

  Příjmy v zásilkové přepravě v USA vzrostly v porovnání se stejným obdobím loňského roku o 4,8 % na 9,3 mld. USD. Průměrný objem denní přepravy vzrostl na 5,7 %, s 10% nárůstem služeb letecké přepravy, 5,9% nárůstem u doručení letecky do druhého dne (Next Day Air) a 5,2% nárůstem u služeb pozemní přepravy. Trend silného růstu přepravy B2C (business-to-consumer) pokračoval i v uplynulém čtvrtletí, zatímco příznivý růst firemní přepravy (business-to-business) byl ovlivněn především vracením zásilek u online maloobchodních prodejců.

  Tržby na 1 balík vzrostly meziročně o 0,9 %. Sazby palivových příplatků se odrazily v nižším růstu příjmů na 1 balík o zhruba 40 bazických bodů. Růst základních sazeb byl kompenzován změnami produktového a zákaznického mixu.

  Základní výkonnost segmentu zásilkové přepravy v USA zůstává i nadále solidní, odpovídá první polovině roku. Provozní zisk dosáhl 1,3 mld. USD a provozní marže narostla na 13,5 %.

  Mezinárodní zásilková přeprava

  Provozní zisk v mezinárodní přepravě poskočil o 14 % na 576 milionů USD, což představuje rekord pro 3. kvartál. Nárůst objemu všech služeb, růst základní sazby a výkonnost sítě přispěly ke zlepšení ziskovosti.

  Příjmy vzrostly meziročně o 2,2 % na 3 miliony USD, na měnově neutrální bázi byly vyšší o 3,1 %. Nižší palivové příplatky omezily růst příjmů o zhruba 70 bazických bodů. 7,1% nárůst objemu denního exportu byl ovlivněn dvouciferným růstem v Asii a vyššími jednocifernými čísly u přeshraniční přepravy v Evropě.

  Příjmy na zásilku vzrostly meziročně o 2,8 %, s poklesem výnosů na měnově neutrální bázi o 1,9 %. Nižší palivové příplatky navíc snížily růst příjmů na zásilku. Zlepšení základních sazeb bylo vyváženo změnami obchodních tras a produktového mixu.

  Dodavatelské řetězce a nákladní přeprava

  Příjmy segmentu dodavatelské řetězce a nákladní přeprava vzrostly o 8,1 % na 2,6 mld. USD. O růst příjmů se zasloužila především akvizice Coyote Logistics v polovině třetího čtvrtletí loňského roku. Slabé podmínky na trzích Air Freight Forwarding a LTL měly dopad na růst příjmů.

  Podmínky na trzích mezinárodní letecké nákladní přepravy a zprostředkovacích služeb nákladní přepravy v USA zůstávají slabé. Navzdory tomu Coyote Logistics zaznamenala nárůst přepraveného nákladu. Divize Forwarding vykázala růst tonáže u služeb námořní a severoamerické letecké nákladní přepravy, do značné míry vyvážené poklesem tonáže u mezinárodní letecké nákladní přepravy.

  Jednotka Distribuce vykázala v uplynulém čtvrtletí růst příjmů ve středních jednociferných číslech, poháněný nárůstem příjmů v odvětvích zdravotnictví, maloobchod a letectví a kosmonautika.

  Příjmy nákladní divize Freight LTL na jednotku hmotnosti vzrostly o 3,7 % oproti stejnému období loňského roku. Přepravená tonáž zůstala stále pod tlakem aktuálních tržních podmínek. Firemní divize se i nadále soustředila na ukázněný management příjmů a ziskovost obchodních tras.

  Peněžní toky

  Během devíti měsíců tohoto roku (do 30. září) vytvořila UPS hotovostní peněžní toky ve výši 5,4 mld. USD, které zahrnují plánované příspěvky na zvláštní penzijní dávky ve výši 1,2 mld. USD ve třetím čtvrtletí. Volné peněžní toky ve výši 3,6 mld. USD navazovaly na investiční náklady dosahující 1,8 mld. USD. Firma vyplatila dividendy ve výši zhruba 2 mld. USD a provedla zpětný odkup 19,5 milionu akcií za zhruba 2 mld. USD.

  UPS (NYSE:UPS) je světový lídr v oblasti logistiky a nabízí širokou škálu řešení včetně přepravy balíků a nákladní přepravy, usnadnění mezinárodního obchodu a rozvoje pokročilých technologií, díky kterým lze efektivněji řídit dění v obchodním světě. Hlavní sídlo společnosti je v Atlantě, USA. UPS své služby poskytuje ve více než 220 zemích a teritoriích světa. Adresa internetových stránek společnosti je ups.com®, korporátní blog naleznete na longitudes.ups.com. Novinky a zprávy UPS jsou k dispozici na pressroom.ups.com.


Kontakt: