Vydáno: 1.6.1999
DBM

Donath žaluje Bajčana

  Praha 1. června 1999 – Michal Donath rozhodně odmítá tvrzení, která s odvoláním na informace poskytnuté Romanem Bajčanem uveřejnil na své titulní straně dnešní Blesk. Čest a profesionální pověst svou i firmy, v jejímž čele stojí, bude hájit před soudem.

  „Na Bajčana podávám trestní oznámení pro pomluvu a křivá obvinění a navíc žalobu na ochranu osobnosti,“ prohlásil Donath. „Protože došlo také k závažnému poškození pověsti firmy Donath-Burson-Marsteller konkurenční PR agenturou, podám rovněž trestní oznámení pro trestný čin nekalé soutěže.“

  V dnešním vydání deníku Blesk byly uveřejněny informace, které závažným způsobem poškozují pověst agentury Donath-Burson-Marsteller a jejího majitele Michala Donatha. Podle Blesku, který se odvolává na Železného mediálního zástupce Romana Bajčana, stojí v čele komplotu s cílem Železného zabít bývalý důstojník StB, kterým je podle Bajčanova tvrzení Michal Donath, ředitel firmy Donath-Burson-Marsteller. Blesk rovněž podrobně uvádí, že „Železný byl šokován, že si Američané a vlastník CME Ronald Lauder osobně vybral jako mediální agenturu, v jejímž čele stojí důstojník StB . Ten byl v minulosti pověřen např. vyráběním falzifikátů a padělků nejrůznějších dokumentů,“ uvedl podle Blesku Bajčan.

  „Nikdy jsem nebyl důstojníkem StB,“ uvedl v reakci na článek v Blesku Donath. „Neusiluji o Železného život a žádné doklady o transferech peněz na Železného účty v zahraničí ani žádné jiné jsem nikdy nebyl pověřen vyrobit a ani bych to nikdy neudělal,“ dodal Donath

  K etice Bajčanova vyjádření , která se sporem mezi CME/ČNTS a CET 21 nesouvisejí, Donath pouze uvedl, že agentura DBM zřejmě musí postupovat velmi profesionálním způsobem, když místo aby Bajčan v médiích věcně hájil svého klienta, čelícího závažným obviněním ze strany CME, snižuje se k neprofesionálním zavádějícím prohlášením, o kterých dobře musí vědět, že nejde o nic jiného než o pouhou lež. „Pan Bajčan si je jistě vědom, že za svá prohlášení ponese důsledky,“ prohlásil Donath. Bajčanova agentura na rozdíl od Donathovy není členem Asociace PR agentur, jejíž členové jsou vázáni přísným etickým kodexem, který s takto vedenými osobními útoky vůbec nepočítá.

  Donath, který je evidován v neoficiálních takzvaných „Cibulkových seznamech agentů STB“, potvrdil, že se jeho jméno a datum narození, která jsou uvedena u krycího jména „Kurt“, shodují se skutečností.

  Kontakt:
  Donath-Burson-Marsteller
  Michal Donath
  Tel.: 02/2421 1220
  Fax: 02/2421 1620

Soubory ke stažení:

Document Icon Blesk.doc