Vydáno: 5.10.2010
Lufthansa

Lufthansa Italia se zaměřuje na Prahu a střední Evropu

  Růst firmy ve střední Evropě
  Společnost dosáhla v prvním roce provozu vysoké obsazenosti letů

  Lufthansa Italia zahájí 29. října provoz na přímé lince z pražské Ruzyně na milánské letiště Malpensa. Posílí tím dále svoji pozici v regionu střední a východní Evropy. Lety s denní frekvencí jsou zatím posledním rozšířením přepravní sítě společnosti Lufthansa Italia, která již před časem začala létat také do Budapešti, Bukurešti a Varšavy.

  „Celkem tak budeme z naší základny na milánském letišti Malpensa létat do 14 destinací. Střední Evropa hraje v naší strategii rozšiřování důležitou roli. V regionu a zvláště v českém trhu totiž vidíme obrovský potenciál,” uvedla Heike Birlenbach, ředitelka Lufthansa Italia. „Zatímco ostatní přepravci z trhu odcházejí, my investujeme a cestujícím z Čech nabízíme spolehlivé a cenově dostupné spojení s Milánem a odtud se všemi destinacemi naší stabilně rostoucí sítě. Plynulé cestování přes Malpensu tak ocení jak firemní klientela, tak cestující směřující na dovolenou,“ dodala Heike Birlenbach.

  Ceny letenek společnosti Lufthansa Italia začínají již na 2490 korunách včetně všech poplatků, bezplatné přepravy zavazadel s váhou do 20 kg, palubním cateringem a oblíbenými službami pro elektronické odbavení. Mezi destinace, kam Lufthansa Italia létá, patří města jako Paříž, Barcelona a Olbia nebo italské Bari, Neapol a Palermo. Další město do nabídky přibude příští rok v létě. Od 27. března 2011 navíc společnost zahájí lety také na trase mezi Milánem a sicilskou Catanií.

  „Lufthansa Italia propojuje dochvilnost a vysokou kvalitou služeb, které jsou pro Lufthansu typické, s italským stylem. Úspěch naší strategie jen potvrzuje obsazenost našich letů, jež se pohybuje kolem 80 procent a již více než 1,6 milionu přepravených cestujících od začátku provozu,“ dodala Heike Birlenbach.

  „Jsem rád, že skupina Lufthansa může svým klientům v České republice nabídnout ještě více tras. Jsme známí širokým výběrem spojů přes naše přepravní uzly ve Frankfurtu, Mnichově, Vídni a Curychu,“ uvedl Fabrice Tamegger, generální ředitel skupiny Lufthansa pro Českou republiku. „Díky novému spojení s Milánem budeme pro naše klienty ještě atraktivnější volbou. Během zimního letového řádu pro sezónu 2010/11 budeme nabízet celkem přes 150 letů z Prahy do osmi destinací v Německu, Rakousku, Švýcarsku a Itálii.

Kontakt: