Vydáno: 25.2.2001
CME

„Dobrou chuť, pokud právě obědváte…“

  Praha 25. února 2001 – V rozporu s podmínkami licence na vysílání TV NOVA Vladimír Železný v sobotu zneužil pořad Volejte řediteli. Informoval totiž diváky o výsledcích svého soukromého arbitrážního sporu, který se dokonce ani podle jeho vlastních slov TV NOVA ani CET 21 vůbec netýká. Navíc šířil prokazatelně nepravdivá tvrzení o výsledku arbitrážního řízení v Amsterodamu. Narozdíl od jeho tvrzení totiž nebyla Smlouva o koupi akcií arbitrážním rozsudkem zrušena. Arbitrážní tribunál naopak jednomyslně, včetně českého rozhodce určeného Železným, shledal, že Železný v rozporu se svými smluvními závazky porušil nekonkurenční doložku. Právě proto rozhodl o použití smluvních sankcí, tedy o povinnosti Železného vrátit částku 23,350 milionu dolarů, kterou od společnosti CME obdržel, včetně úroků. Plné znění rozsudku je dostupné široké veřejnosti na stránkách ČNTS na adrese http://www.cnts.cz.

  „Nezasáhne-li Rada ČR pro rozhlasové a televizní vysílání ani po tak zjevném veřejném zneužití TV NOVA k soukromým cílům a současném šíření prokazatelně nepravdivých informací a otevřených vyhrůžek, pak snad skutečně nemá právo na existenci, natož na prostředky daňových poplatníků,“ uvedl Jan Vávra, generální ředitel ČNTS. „Otevřeně lhát a vyhrožovat z obrazovky snad nesmí ani Železný,“ dodal.

  Ani závěr, že Vrchní soud svým neodvolatelným rozhodnutím o pravoplatném odstoupení CET 21 od servisní smlouvy s ČNTS kauzu TV Nova definitivně vyřešil, není pravdivý. ČNTS v pátek využila svého práva na mimořádný opravný prostředek a podala v této věci dovolání k Nejvyššímu soudu ČR.

  „Železný už jde proti všem. V cestě mu stojí bývalí obchodní partneři, arbitři, soudy, které nerozhodly v jeho prospěch, prostě každý, kdo s ním nedrží basu. A přitom si vše způsobil sám svou vlastní neseriózností vůči smluvním partnerům. Jen Rada ČR pro rozhlasové a televizní vysílání je v tomto ohledu snad slepější než spravedlnost. Proto také spolu se Železným zatím na body prohrává,“ uzavřel Vávra.


  Kontakt:
  Donath-Burson-Marsteller
  Michal Donath
  Tel.: 02/2421 1220
  Fax: 02/2421 1620
  GSM: 0602/222 128
  michal_donath@cz.bm.com

Soubory ke stažení:

Document Icon volejte_cz.doc