Vydáno: 6.9.2011
Prague Biennale

Prague Biennale 5 Last minute!

  Praha 6. září 2011 – Posledních pět dní zbývá zájemcům o současné umění ke shlédnutí letošní přehlídky mezinárodního umění Prague Biennale. Výstavu v modřanské hale Microna k dnešnímu dni shlédlo téměř 18 tisíc návštěvníků z České republiky i ze zahraničí, kde Prague Biennale tradičně poutá pozornost významných uměleckých kritiků, sběratelů, galeristů i tvůrců. Výstava končí 11. září a její nejúspěšnější části poputují do dalších evropských galerijních prostor.

  „V letošním ročníku výstavy považuji za největší úspěch podchycení na mezinárodní scéně mimořádně atraktivních indických umělců. Těm jsme věnovali celou sekci a byla to vůbec první výstava umělců z Indie v České republice,“ říká hlavní kurátorka a organizátorka výstavy Helena Kontová s tím, že právě oni zaznamenali mimořádný ohlas také v letošních přehlídkách v Basileji a Centre Pompidou. „I přes příznivý ohlas, který máme na unikátní celulární prostory Microny i předchozí industriální Karlínské haly, doufáme, že nové vedení Národní galerie nám umožní, abychom za dva roky vystavovali v jejích reprezentativních prostorách, kde se tato výstava zrodila, a pro které byla námi původně koncipována,“ dodává Kontová.

  Hned dvě významné sekce Prague Biennale se letos budou přesouvat do zahraničí, kde o ně projevily zájem renomované galerie. Část „Some Domestic Incidents“, která se věnuje skotské a anglické figurativní malbě, se po uzavření Prague Biennale přestěhuje do muzea současného umění v Birminghamu. „Painting Overall“ z ruky kurátorského dua Giancarlo Politi a Helena Kontová s výběrem tvorby mezinárodních umělců z řady zemí světa a zaměřením na dualitu figurální malby a abstrakce, poputuje do Ujazdowského zámku ve Varšavě.

Kontakt:
  Donath Business & Media
  Gabriela Bechynská
  GSM: +420 731 453 102
  E-mail: gabriela.bechynska@dbm.cz

  Soubory ke stažení:

  Document Icon PragueBiennale_konci.doc