Vydáno: 17.9.2009
Lufthansa

Krátké zprávy (září)

  Lufthansa zahájí lety do Taškentu
  Lufthansa bude od 28. března 2010 létat třikrát týdně na nové přímé lince mezi Mnichovem a uzbeckým hlavním městem Taškentem. Pro Lufthansu bude spojení zajišťovat švýcarský partner PrivatAir, který na linku nasadí Boeing 737 s 24 místy v business třídě a 84 v třídě ekonomické. „Nový spoj představuje naše vůbec první přímé spojení mnichovského dopravního uzlu se Střední Asií. Naši cestující si ho mohou užít se vším komfortem, který Boeing 737-800 nabízí,“ uvedl Thomas Klühr, zástupce koncernu zodpovědný za řízení mnichovského dopravního uzlu. Více informací v angličtině najdete zde>> a v němčině zde >>.

  Lufthansa rozšiřuje své služby v Africe
  Lufthansa dále posiluje svoji pozici v Africe a navyšuje počet letů do Nigérie z deseti na čtrnáct týdně. S platností zimního letového řádu tak od 25. října přepravce přidá čtyři lety týdně z Frankfurtu do nigerijského hlavního města Abuja. Přímé lety do metropole situované v centrální části Nigérie budou trvat šest hodin. Třikrát týdně budou navíc letouny společnosti Lufthansa pokračovat do města Malabo v Rovníkové Guiney. Lufthansa také obnovuje spojení do nigerijského přístavu Port Harcourt, kam bude létat čtyřikrát týdně rovněž přes hlavní město Abuja. Region střední a západní Afriky se stává centrem pozornosti aerolinií, v uplynulých 18 měsících Lufthansa přidala celkem jedenáct letů týdně a otevřela spojení se čtyřmi novými africkými destinacemi: Libreville, Luanda, Malabo a Port Harcourt. Zpáteční letenky z Prahy do Port Harcourt jsou v prodeji za ceny od 28 850 korun. Více informací v angličtině najdete zde>> a v němčině zde >>.

  Sedm dalších afrických destinací přibude díky spolupráci s Brussels Airlines
  Lufthansa a Brussels Airlines dále rozšiřují společné označování dálkových linek směřujících do Afriky. Klienti společnosti Lufthansa tak mají na výběr ze čtyř nových destinací a sedmi nových spojení z Bruselu. Lety Brussels Airlines do měst Abidjan (Pobřeží slonoviny), Banjul (Gambie), Bujumbura (Burundi), Douala a Yaunde (Kamerun), Nairobi (Keňa) a Monrovia (Libérie) proto Lufthansa označí také vlastními čísly letů. Spoje do měst Douala a Yaunde na základě dohody o společném označování letů zajišťuje i SWISS a stejným způsobem tento přepravce spolu s Ethiopian Airlines zajišťuje i spoje do Nairobi. Klienti Brussels Arlines nyní mohou podobně cestovat přes Frankfurt do destinací obsluhovaných společností Lufthansa. Společný provoz přepravci zahájili na linkách do ghanského města Accra, súdánského Chartúmu a jihoafrického Johanesburgu, ke kterému v zimě přibude ještě Kapské město. Více informací v angličtině najdete zde>> a v němčině zde >>.

  Posádky v tradičních bavorských krojích
  Lufthansa se připravuje na nadcházející Oktoberfest. I letos si v jeho průběhu některé stevardky oblečou tradiční ženský kroj – dirndl. Jeho letošní podobu navrhnul známý mnichovský módní dům LODEN-FREY. Nová vizáž vychází z barev, které jsou pro Lufthansu charakteristické – námořnické modři a žluté. Mužská část posádek pak bude oblečena v tradičních bavorských oblecích s kravatami barevně sladěnými s kroji svých kolegyň. O cestující se bude starat posádka složená z dvanácti stevardek a dvou stevardů. Posádku oblečenou v tradičním bavorském stejnokroji mohou pasažéři potkat na letech do Los Angeles, Bostonu a Dubaje. Zpáteční lety z Prahy do Mnichova si cestující mohou rezervovat za cenu od 2 490 korun včetně všech poplatků. Více informací v angličtině najdete zde>> a v němčině zde >>.

  Zahájení stavby nové části frankfurtského letiště
  Stavba nového nástupního „prstu“ s označením A-Plus má být dokončena v roce 2012. Stavba za téměř půl miliardy eur bude mít celkovou rozlohou přes 185 000 metrů čtverečních a určena bude výhradně pro potřeby společnosti Lufthansa. Kapacita letiště se po jejím otevření zvýší o zhruba šest milionů cestujících ročně. Budova A-Plus poskytne cestujícím před odletem komfortní zázemí pro relaxaci. Vedle řady obchodů a restaurací bude v odletové hale celkem šest nových salonků s celkovou plochou 7 500 metrů čtverečních. Po dokončení bude budova dlouhá 790 metrů a umožní současné přistavení sedmi dálkových letadel včetně až čtyř Airbusů A 380. V případě potřeby nová budova umožní přistavení až 11 letadel určených pro kratší tratě. Více informací v angličtině najdete zde>> a v němčině zde >>.

  Ještě rychlejší rezervace letenek i odbavení přes mobil
  Portál společnosti Lufthansa určený pro uživatele mobilních zařízení získal nový design i řadu dalších funkcí. Modernizovaná verze „mobilního“ portálu lufthansa.com cestujícím umožní jednodušší a rychlejší rezervaci letenek, odbavení nebo například výběr sedadla. Portál byl totiž přizpůsoben pro novou generaci mobilních zařízení a k vyřízení požadavků nyní cestujícím stačí zadat méně údajů. Speciální ovládání bylo vyvinuto i pro iPhone, s jehož použitím je odbavení ještě jednodušší. Více informací v angličtině najdete zde>> a v němčině zde >>.

Kontakt: