Vydáno: 15.1.2019
Best

AK Pokorný, Wagner a partneři vs. Erik Best, jak se to rýmuje?

    Praha 15. ledna 2019 – Zítra v dopoledních hodinách proběhne u Městského soudu v Praze odročené jednání ve sporu známé advokátní kanceláře s Erikem Bestem a jeho stejnojmennou společností, která vydává v českém i anglickém jazyce bulletin „Final Word“. Právě v něm 26. října 2017 padla zmínka o právníkovi Pokorném, která zavdala příčinu k žalobě nejen v tomto sporu, ale i v paralelní při před Obvodním soudem pro Prahu 7, kde je žalobcem přímo právník Pokorný a nikoliv jeho advokátní kancelář.

    V projednávaném sporu bylo dříve vydáno předběžné opatření zakazující Bestovi a jeho společnosti publikaci celého článku, a to i přesto, že jej Radek Pokorný sám šířil na sociálních sítích. O předběžném opatření nyní probíhá řízení před Ústavním soudem.

    Podle názoru Bestova právního zástupce Ivana Houfka je žaloba advokátní kanceláře zcela nedůvodná, a to již s ohledem na skutečnost, že napadený komentář se nijak, a to ani nepřímo, o advokátní kanceláři nezmiňuje a ani se netýká její činnosti.

    „Celý spor se nyní zdá být již do značné míry neaktuální. Společností Kapsch tolik napadaný a zpochybňovaný tendr se totiž podařilo zdárně dokončit a vybrat nového provozovatele mýtného systému, ať se tomu Pokorný snažil zabránit nebo ne,“ uzavřel Houfek.

Kontakt: