Vydáno: 13.5.2001
CME

Kdo seje vítr, sklízí bouři

  Praha 13. května 2001 – Od minulého pátku čelí Vladimír Železný další žalobě u Obvodního soudu pro Prahu 1. Tu na něj podala společnost Central European Media Enterprises B.V. (CME), většinový vlastník ČNTS, za výroky, kterými na své tiskové konferenci 24. dubna 2001 Železný veřejně obvinil CME z podvodu.

  CME se novou žalobou domáhá rozsudku, který by Železnému mimo jiné uložil uveřejnit v denících Lidové Noviny a Právo omluvu tohoto znění: „Dne 24.dubna jsem uveřejnil nepravdivé informace, které neoprávněně zasáhly do dobré pověsti společnosti CME. Není pravda, že se společnost CME dopustila podvodu při manipulaci se spisy vedenými soudy České republiky. Za uveřejnění nepravdivých informací se společnosti CME omlouvám.“

  Protiprávním jednáním Železného byla dle názoru právního zástupce CME značně snížena dobrá pověst jeho mandanta. Železný jej totiž označil za zdroj trestného činu, který by se mohl, pokud by byl spáchán, negativně projevit na výsledcích soudních sporů, které CME, nebo osoby s ní spojené, vedou proti Železnému na území České republiky. uveřejnění Železného nepravdivých tvrzení ohrozilo podle CME významným způsobem také důvěru akcionářů a obchodních partnerů ve společnost CME a její zástupce.

  „Je to poprvé, kdy se nám podařilo přichytit CME při podvodu, při podvodu na českých soudech,“ prohlásil Železný na tiskové konferenci. Nepravdivé a ničím než jednostranným tvrzením Vladimíra Železného nepodložené obvinění je závažné zejména proto, že si Železný musí být nepravdivosti svých výroků plně vědom. Byl to totiž on, kdo jako jednatel v roce 1994 společnost ČNTS u rejstříkového soudu osobně zastupoval.

  „Škoda jen, že Železný své odhalení nedotáhl do konce. Ze zákona je totiž každý občan České republiky povinen oznámit své podezření o spáchaném trestném činu příslušným orgánům, ale Železný tak neučinil,“ uvedl Michal Donath, mediální zástupce CME.

  Kontakt:
  Donath-Burson-Marsteller
  Michal Donath
  GSM: 0602/222 128
  Fax: 02/2421 1620
  michal_donath@cz.bm.com

Soubory ke stažení:

Document Icon vítr_cz.doc