Vydáno: 24.9.2007
Lufthansa

Lufthansa bude létat do 188 světových měst

  Společnost zveřejnila zimní letový řád

  Letový řád společnosti pro zimu 2007/2008 s platností od 28. října 2007 zahrnuje 188 destinací v 79 zemích. Lufthansa bude nově létat například do Orlanda, Karáčí nebo Lahore. Pasažérům cestujícím z Prahy je k dispozici 109 přímých spojení do Hamburku, Stuttgartu, Düsseldorfu a do leteckých uzlů v Mnichově a Frankfurtu. Z Bratislavy bude Lufthansa létat do Mnichova třikrát denně. Nový letový rád bude platit do 29. března 2008.

  „Při rozšiřování sítě našich dálkových letů jsme se zaměřili zejména na Ameriku a Asii. V Evropě pokračujeme v rozšiřování sítě destinací ve východní Evropě a současně zvyšujeme frekvenci letů do několika destinací významných pro naši firemní klientelu,“ uvedl Karl Urlich Garnadt, člen představenstva společnosti Lufthansa. Disponibilní sedadlová kapacita sítě společnosti se v porovnání s minulým rokem s novým letovým řádem zvýší celkem o 5,7 procent z toho na evropských linkách o 4 a na interkontinentálních o 6,5 %.

  Zimní letový řád počítá s celkem 13 272 lety týdně, což představuje meziroční nárůst o 2,9 procenta v porovnání s minulým rokem (12 908 letů v zimě 2006/2007). Na evropských linkách je naplánováno 12 208 letů týdně, 1 064 dálkových letů bude z Evropy směřovat do 42 zemí na třech kontinentech.

  V rámci přepravní sítě skupiny Star Alliance, která sdružuje 17 leteckých přepravců, mají cestující společnosti Lufthansa k dispozici přes 16 000 letů denně do 855 destinací ve 155 zemích.

  Významné změny v letovém řádu
  Severní Amerika:
  Lufthansa spustí provoz na nové trase do Orlanda, které se po Miami stane druhou destinací společnosti na Floridě. Především pro firemní klientelu je určen nový spoj Business Jet z Frankfurtu, který na newyorské letiště Newark dorazí již v 11:20 dopoledne místního času. Cestující tak budou mít šanci stihnout obchodní jednání konaná ještě tentýž den. Tyto lety bude zajišťovat švýcarská společnost PrivatAir. Na stávající let Business Jet z Mnichova Lufthansa nasadí letoun Airbus A340. Sedadlová kapacita na spojích z mnichovského dopravního uzlu se tak téměř zdvojnásobí. Společnost bude z Německa vypravovat celkem 416 letů do 19 amerických destinací týdně.
  Jižní Amerika:
  Lufthansa obnovuje lety argentinského Buenos Aires, kam bude létat pětkrát týdně. Trasa z Frankfurtu do Buenos Aires představuje nejdelší let společnosti, kdy letoun typu Boeing 747-400 za třináct a půl hodiny bez mezipřistání urazí téměř 11 500 kilometrů.
  Asie:
  Lufthansa obnovuje rovněž nové přímé lety do Pákistánu. Z Frankfurtu do Karáčí a Lahore bude létat třikrát týdně. Zařazením nových letů posílí německý dopravce své postavení v rozvíjejícím se středoasijském regionu.
  Evropa:
  Společnost zahájí provoz na lince Frankfurt-Wroclaw. Denně bude rovněž létat na trase z Mnichova do rumunského Sibiu. Podle zimního letového řádu bude z Mnichova do cílů ve východní a jihovýchodní Evropě Lufthansa vypravovat
  o 69 letů týdně více.

Kontakt:
  Donath-Burson-Marsteller
  Jan Laštovička
  GSM: +420 602 389 165
  E-mail: jan.lastovicka@bm.com

  Soubory ke stažení:

  Document Icon letovy_rad.doc