Vydáno: 22.8.2000
CME

Akcie CME mají být staženy z burzovního trhu NASDAQ

  Praha, 22. srpna 2000 – Společnost Central European Media Enterprises (CME) minulý týden oznámila své hospodářské výsledky. Ukazatel EBITDA, tedy zisk před úroky, daněmi a odpisy, dosáhl 5,8 milionu USD a meziročně se tak zvýšil z 2,9 milionu USD, což představuje zlepšení o 102,6 %. V prvních šesti letošních měsících do 30. 6. 2000 představoval zisk před započtením úroků, daní a odpisů 4,5 milionu USD. Ve srovnatelném období loňského roku vykázala společnost ztrátu 2 miliony USD. V souvislosti s probíhajícím sporem s bývalými partnery CME v České republice zde přišla společnost o veškeré příjmy, které byly generovány zajišťováním služeb pro vysílání TV Nova, čímž v průběhu posledních dvanácti měsíců došlo k dramatickému poklesu ceny akcií.

  Společnost CME obdržela 23. května 2000 oznámení burzovního trhu NASDAQ, že si její akcie typu A nezachovaly minimální tržní hodnotu 15 milionů USD po třicet po sobě jdoucích dní obchodování tak, jak to vyžadují podmínky pro kótování akcií na národním burzovním trhu NASDAQ. Pokud by cena akcií CME (burzovní symbol CETV) dosáhla hodnoty 10,77 USD na akcii, společnost by bývala splnila požadavky na kótování na NASDAQu. Vzhledem k tomu, že tato podmínka nebyla splněna, lze předpokládat, že akcie CME budou staženy z trhu na počátku obchodování 23. srpna 2000. Stažení z trhu nemá žádný dopad na současnou solidní finanční výkonnost společnosti CME.

  CME se podřídí pravidlům pro kótování na trhu NASDAQ a zároveň bude pokračovat v intenzivní snaze o ochranu svých investic v České republice. V případě stažení akcií CME z burzovního trhu NASDAQ budou tyto akcie nadále obchodovány na takzvaných OTC (mimoorganizovaných) trzích. Podrobné informace o těchto trzích lze získat na internetových adresách www.pinksheets.com a www.otcbb.com.


  Kontakt:
  Donath-Burson-Marsteller
  Michal Donath
  Tel.: 02/2421 1220
  Fax: 02/2421 1620
  GSM: 0602 222 128
  michal_donath@cz.bm.com

Soubory ke stažení:

Document Icon delist_cz.doc