Vydáno: 1.6.2001
Karlovarské minerální vody

Fúze má být výhodou pro zákazníky

  Karlovy Vary 1. června 2001 – Společnost Karlovarské minerální vody potvrdila svůj zájem o spojení s dalšími výrobci minerálních vod v České republice, společnostmi Poděbradka a Hanácká kyselka.

  „V globální konkurenci obstojí jen silní domácí výrobci,“ uvedl Jan Husák, generální ředitel akciové společnosti KMV. „Slučování firem v souladu se zákonem o ochraně hospodářské soutěže patří v dnešní době k základním trendům podnikání ve všech oborech.“ Celosvětová výroba minerálních vod dosahuje 97 miliard litrů ročně, přičemž v Evropě se vyrobí a vypije 35 miliard litrů. Z toho 25 miliard litrů vyrobí společnosti Danone a Nestlé, které z globálního hlediska patří k největším výrobcům vod.

  Vytvoření opravdu velkého a silného českého výrobce minerálních a ochucených minerálních vod by se ve svém důsledku mělo projevit příznivě vzhledem k možným synergickým efektům například při centralizovaném nákupu granulátu na výrobu PET lahví. V České republice se ročně vyrobí a spotřebuje 600 milionů litrů minerálních vod. „Menší výrobci se nemusejí zamýšlené fúze vůbec obávat. Jejich produkce speciálních a chuťově odlišných vod je stejným zpestřením trhu, jako produkce malých pivovarů, které úspěšně existují vedle velkých pivovarů i po fúzi těch největších,“ potvrdil Husák.

  Společnost Karlovarské minerální vody vyrobila v roce 2000 přibližně 400 milionů litrů minerálních vod a dosáhla čistého zisku 245,6 miliónů Kč. Základní jmění společnosti Karlovarské minerální vody činí 276,351 miliónu korun.

  Kontakt:
  Donath-Burson-Marsteller
  Michal Donath
  GSM: 0602 222 128
  Fax: 02/2421 1620
  michal_donath@cz.bm.com

Soubory ke stažení:

Document Icon minfuze.doc