Vydáno: 19.9.2011
Stars for Europe

Vánoční hvězda 2011, fotokolekce pro média

  Vytrvalá zimní kráska

  Dárek, který nezevšední – návod, jak si užít poinsettii co nejdelší dobu
  (Hvězdy pro Evropu) S příchodem zimy začne mnoho z nás toužit po barvách alespoň v domě, když nejsou v přírodě: poinsettie v jasně červené, světle bílé, v elegantním krémovém odstínu nebo veselých barevných kombinacích spolehlivě zažene chmury šedivé zimy – a co mnoho lidí vůbec neví, poinsettie vás potěší i mnohem déle než jenom o Vánocích. Pomocí několika jednoduchých tipů jak pečovat o tuto typicky vánoční rostlinu zjistíte, že se z její krásy docela snadno můžete radovat i dlouho v nadcházejícím roce.

  Důležité: Ne mokré nohy!
  Vaše poinsettie neocení péči v podobě přílišné zálivky. Voda u kořenů nebo stání ve vodě bude mít pro květinu závažné důsledky. Příliš mnoho vody, a listy poinsettie zežloutnou a nakonec opadají. Klidně čekejte se zálivkou až do té doby, dokud opravdu není jasné, že už je nutná. Dehydratované svěšené listy se rychle vzpamatují, když je zlehka zalijeme. V případě, že se na listech objevují skvrny nebo listy od krajů hnědnou, přidejte měsíčně k zálivce tekuté hnojivo.

  Hvězdná péče o vánoční hvězdu
  Poinsettie nejsou až tak křehké, ale rozhodně jsou citlivé na klima: neocení zimu ani průvan – teploty nižší než 15 stupňů Celsia pro ně rozhodně nejsou vhodné. Také buďte velice opatrní s výběrem při nákupu! Po zakoupení květinu pečlivě zabalte do papíru, a co nejrychleji přeneste do teplého prostředí. Nejlepší klima pro poinsettii je pokojová teplota mezi 15 a 22 stupni Celsia. Na světlém místě se jí bude dařit nejlépe; ale pozor, opět nesmí být příliš přesušovaná, v teplém vzduchu od topení, nebo na přímém slunci, kde trpí hlavně její barevná listena.

  Pečlivý výběr
  Naše doporučení je: poinsettii vybírejte s maximální pečlivostí! Vezměte si vždy pouze kvalitní rostliny. Vaše nejlepší péče a výživa je marná, pokud byla poinsettie poškozená již předtím, než jste ji zakoupili. Zkontrolujte, jestli jsou listy dostatečně silné a jestli rostlina není nijak poškozena. Vyhněte se poinsettiím, které byly umístěny v průvanu, jako jsou vchody nebo východy z obchodů. Ujistěte se hmatem, že půda prodávané rostliny není ani příliš mokrá, ani příliš suchá. Budete-li postupovat podle těchto instrukcí, můžete si být jistí, že vás poinsettie odmění dlouhodobou krásou.

Kontakt: