Vydáno: 7.9.2007
EKOLAMP

EKOLAMP má na recyklaci Brookieho

    Praha 7. září 2007 - Andrew Brookie se stal generálním ředitelem pražské společnosti EKOLAMP, která od roku 2005 v Česku provozuje sběr a ekologické zpracování osvětlovacích zařízení.

    „V Česku stejně jako v EU se nyní ekologie a životní prostředí skloňuje ve všech pádech,“ říká Andrew Brookie. „Sběr nefunkčních lamp a svítidel je jistě zajímavou sférou podnikání s významnými pozitivními dopady na životní prostředí. Je to velká výzva nejen jako podnikatelské, ale i celospolečenské téma,“ vysvětluje Brookie své rozhodnutí vrátit se z Asie zpět do střední Evropy. „Možnost spoluutvářet podobu tak důležitého byznysu je atraktivní příležitostí pro mé budoucí uplatnění.“

    Andrew Brookie pochází z Nového Zélandu. Manažerské zkušenosti má zažité zejména z evropského a asijského trhu. V 90. letech působil v měnící se střední Evropě, kdy pracoval ve společnostech KPMG International a Young & Rubicam Inc. v České republice, Maďarsku, Polsku a Slovensku. V letech 2002 – 2005 byl generálním ředitelem reklamní agentury DDB v Praze. Posléze se stal regionálním finančním ředitelem (CFO) DDB Asia v Hong Kongu, kde byl zodpovědný za trhy v Číně, Japonsku, Koreji a Vietnamu.

    V roce 1987 graduoval Andrew Brookie v oboru účetnictví a finance na Massey University na Novém Zélandu. Od roku 1991 je autorizovaným účetním. K jeho specifickým zájmům patří mimo jiné organické potraviny a ekologické zemědělství.

Kontakt: